Domů » Bleskovky » Vodafone zavádí rychlejší LTE Advanced 4×4 MIMO. Testovat se začíná v Praze

Vodafone zavádí rychlejší LTE Advanced 4×4 MIMO. Testovat se začíná v Praze

Vodafone ve spolupráci se společností Huawei spustil v pražské čtvrti Karlín nejmodernější mobilní síť LTE Advanced, která využívá technologii 4×4 MIMO. Ta přináší ještě rychlejší mobilní internet a lepší pokrytí, a to zejména uvnitř budov. Krom koncových zařízení dodává Huawei pro Vodafone také infrastrukturu a technologie pro celou LTE síť.

Technologie 4×4 MIMO na straně vysílače i koncového zařízení současně kombinuje signál ze čtyř vysílacích, respektive přijímacích, antén a tím významně zvyšuje efektivitu přenosů dat v dostupném frekvenčním pásmu. Z hlediska uživatele je hlavním přínosem až dvojnásobná maximální rychlost, stabilnější signál, zejména ve vnitřních prostorách budov a na hranici dosahu vysílače, a menší spotřeba energie koncových zařízení.

Vodafone


Vysílač v Karlíně byl spuštěn na frekvenci 1800 MHz a umožňuje teoreticky dosáhnout rychlosti až 300 megabitů za sekundu pro stahování dat směrem k uživateli. Podpora na straně koncových zařízení se v současnosti omezuje pouze na několik přístrojů, ale díky nové generaci mobilních procesorů, bude těchto zařízení významně přibývat. Nasazení technologie 4×4 MIMO Vodafone ověřoval s využitím modemu Huawei B5328.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
BraveMaxton
Uživatel
BraveMaxton

No jasně…je sice krásný jak zrychluje Vodafone LTE, ale obyčejnému člověku je to na dvě věci. Dokud budu limitován FUPem (a nechci platit tisíce za paušál) , tak je mi nějaký zrychlování k ničemu.