Cena:

Vodafone výrazně sníží ceny za datový roaming v zóně 2

Od 27. července Vodafone sníží cenu dat roamingového tarifu World Roaming pro zónu 2. Cena klesá z extrémně drahých 252,08 Kč na přijatelných 7,70 Kč za 1 MB dat. Ceny odchozích a příchozích hovorů, odeslání SMS a MMS zůstávají stejné. Zákazníci tak mají mimo služby Roaming na den a Wi-Fi volání v zahraničí další možnost jak mít zvýhodněné používání služeb Vodafonu v zahraničí i mimo regulovaný Evropský hospodářský prostor (EHP).

„Události v roamingu v posledních týdnech přinesly mnoho příznivých změn. My jsme se rozhodli v této oblasti dramatickým způsobem změnit český trh a jít ještě mnohem dál. Nabídneme zákazníkům cestujícím i do ostatních 58 zemí ze zóny 2, kterou roamingová regulace nezvýhodňuje, více než třicetkrát nižší cenu dat. Spolu se službou Roaming na den a nebo Wi-Fi volání v zahraničí přicházíme k zákazníkům s naprosto unikátními možnostmi, jak v zahraničí využívat naše služby za rozumné ceny,“ říká Jiří Báča, generální ředitel Vodafonu, a dodává: „Jsem přesvědčený, že těmito a dalšími kroky v následujících měsících udáme zcela nový směr nejen roamingových služeb u nás, a to jednoznačně ve prospěch zákazníka.“

Přehled zemí ze zóny 2: Albánie, Americké Panenské ostrovy, Andorra, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Bahamas, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bonaire, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské ostrovy, Černá Hora, Čína, Curacao, Dominika, Dominikánská republika, Egypt, Faerské ostrovy, Grenada, Grónsko, Guam, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika, Kajmanské ostrovy, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Makedonie, Maroko, Mexiko, Moldávie, Montserrat, Nizozemské Antily, Nový Zéland, Palestina, Portoriko, Samoa, Singapur, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Švýcarsko, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Turks&Caicos, Ukrajina, USA, Vietnam, Západní Samoa

Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky Vodafonu, k tomu dodává: „V druhé polovině tohoto roku budeme navíc i přesouvat některé země ze zóny 3 do výhodnější zóny 2. V zóně 3 zůstanou ty země, které mají opravdu extrémní velkoobchodní podmínky. Do zóny 2 bychom rádi umístili maximální možný počet zemí. Věřím, že tyto změny naše zákazníky potěší a zjednoduší jim cestování po celém světě.“

Ceny tarifu World roaming od 27. července

Minuta odchozí hovor Minuta příchozí hovor Odeslání SMS Odeslání MMS Cena za MB
30,52 Kč 17,81 Kč 9,68 Kč 11,50 Kč 7,70 Kč

Tarif Roaming na den pro zónu svět

Denní poplatek Volání a SMS Data
199,00 Kč Jako s domácím tarifem po 24 hodin od aktivace (pokud má zákazník např. neomezený tarif, volá a smskuje neomezeně) 100 MB dat na 24 hodin od aktivace (1 MB = 1, 99 Kč)

Snížení ceny za 1 MB dat v tarifu World Roaming se týká jak zákazníků s tarifem, tak s předplacenou kartou.

VoWi-Fi odkudkoliv na světě

Zároveň stále jako jediný operátor v České republice umožňuje Vodafone zákazníkům využít Wi-Fi volání odkudkoliv na světě. Z libovolného místa s Wi-Fi sítí tak může zákazník volat za stejných podmínek, jako by byl v České republice. Službu lze využít jak na telefonech s iOS, tak s Androidem od verze 4.0. Pro telefony s Androidem je připravená zdarma ke stažení aplikace Vodafone Wi-Fi volání, u ostatních telefonů nemusí zákazník nic stahovat, služba je v základním vybavení telefonu.

‎Můj Vodafone
Cena: zdarma
Můj Vodafone
Cena: zdarma
Můj Vodafone
Cena: Code needed

Zároveň Vodafone nabízí zákazíkům funkci Roamingový datový limit, který hlídá v zahraničí jejich výdaje. Limit lze nastavit od hodnoty 0 až 9 900 korun a do limitu je započítávána částka nad rámec pravidelných (měsíčních i denních) poplatků za roamingové datové služby. Při vyčerpání zákazníkem zvoleného limitu další placené roamingové datové služby Vodafone zablokuje. Nastavit si tuto funkci mohou zákazníci i v aplikaci Můj Vodafone.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.