Domů » Bleskovky » Vodafone u své eSIM přidává podporu pro volání z chytrých hodinek

Vodafone u své eSIM přidává podporu pro volání z chytrých hodinek

Miniaturní zabudovaný čip pro eSIM, který nahradil klasické plastové SIM karty, umožňuje připojit do mobilní sítě nejrůznější zařízení. V síti Vodafonu jsou to od května chytré hodinky Samsung Galaxy Watch. Stejně tak mohou zákazníci operátora eSIM využívat s podporovanými iPhony (seznam naleznete níže) či nejnovějším Pixelem 3 a 3 XL. Během prvního měsíce od spuštění si eSIM u českého Vodafonu aktivovalo přes tisíc zákazníků. Podporu eSIM jako první v České republice spustil operátor T-Mobile – stalo se tak loni na konci listopadu.

Vodafone u své eSIM přidává podporu pro volání z chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch
Vodafone u své eSIM přidává podporu pro volání z chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch

„Zákazníci jsou s jejím fungováním spokojeni, i proto zařazujeme do portfolia podporovaných zařízení chytré hodinky Samsung Galaxy Watch. Ty díky eSIM mohou mít vlastní telefonní číslo, takže není problém si z hodinek zatelefonovat nebo poslat SMS,“ říká Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb společnosti Vodafone.

Čip pro nahrání eSIM profilu mají například telefony Apple iPhone XR, Apple iPhone XS nebo Apple iPhone XS Max i tablety Apple 11 iPad Pro a Apple iPad Mini. Díky eSIM jsou tak na trhu první duální  telefony od Applu, které umožňují mít aktivní dvě telefonní čísla najednou – jedno na eSIM a jedno spojené s klasickou plastovou SIM.

Vodafone eSIM 2

Zájemci si mohou hodinky Samsung pořídit přes e-shop, firemní zákazníci také přes OneNet samoobsluhu. Portfolio podporovaných zařízení se dle slov operátora bude dále rozšiřovat. Pokud vás eSIM od Vodafone zajímá, mrkněte na web operátora, kde najdete další podrobnosti.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Díky za info.
    To je dost, že se už i neandrtálci v čr probrali ze zimního spánku.

    • Zkusil jsem to a Vodafone ma oproti TMO jednu zasadni nevyhodu. Hodinky nemaji GSM, jen 3G a 4G. U TMO funguje VOLTE, takze vse OK, s Vodafonem se vam ale mimo signal 3g, ktery je v CR zalostny nikdo nedovola:-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).