Domů » Články » Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch s eSIM míří do prodeje. Známe podrobnosti

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch s eSIM míří do prodeje. Známe podrobnosti

T-Mobile je aktuálně jediným operátorem v České republice, který podporuje tzv. eSIM. Jedná se „vestavěnou“ SIM kartu, respektive čip, který je umístěný v telefonu nebo jiném zařízení, například chytrých hodinkách nebo tabletu. Na něj se pak přes datovou síť nahraje váš eSIM profil s číslem. Odpadá tak nutnost vlastnit fyzickou SIM kartu.

Samsung Galaxy Watch s podporou eSIM míří na český trh

Naše redakce zjistila, že se v České republice už příští týden začnou oficiálně prodávat chytré hodinky Samsung Galaxy Watch LTE s podporou eSIM (půjde o 46mm model R805F). Stane se tak příští středu 28. listopadu a nabízet je bude výhradně operátor T-Mobile.

Samsung Galaxy Watch LTE: aktivace a volání s eSIM

Aktualizováno 28. listopadu: Jak jsme avizovali v původním znění článku – Samsung a T-Mobile dnes podle plánu v České republice začaly prodávat hodinky Galaxy Watch s podporou LTE (eSIM).

Hodinky jsou od dnešního dne dostupné přes e-shop operátora, B2B zákazníkům a také na 10 značkových prodejnách (Praha – Nový Smíchov, Metropole Zličín a Národní třída, Pardubice – Palác Pardubice, Ostrava – Nová Karolína, Brno – Olympia Centrum, Opava – U Fortny, Hradec Králové – OC Futurum, Liberec – Forum a Plzeň – OC Plaza).

Hodinky se u operátora prodávají za 10 484 Kč, případně se smlouvou za 8 741 Kč včetně DPH. My v redakci už Galaxy Watch s podporou eSIM testujeme a brzy se můžete těšit na jejich recenzi. Test klasických Galaxy Watch včetně videopohledu naleznete zde.

eSIM zatím využijete pouze s dalším telefonním číslem

Zajímalo nás také, zda je možné u eSIM využívat současné číslo, které máte například v telefonu. Operátor nás informoval, že toto řešení (klonování SIM) v současné době není k dispozici – v rámci GSM standardů není bez dalších opatření možné provozovat více (aktivních) mobilních zařízení současně pod stejným telefonním číslem.

Samsung Galaxy Watch LTE a eSIM od T-Mobile
Samsung Galaxy Watch LTE a eSIM od T-Mobile

Jinými slovy, pokud si Galaxy Watch s eSIM koupíte, budete na nich mít nahrané nové telefonní číslo. Jak nás operátor dále informoval, uživatel si na svém telefonu může nastavit nepodmíněné přesměrování příchozích hovorů, nicméně to se nám nejeví jako příliš šťastné řešení.

Samsung Galaxy Watch: recenze

V nabídce operátora T-Mobile rovněž naleznete službu Twin SIM karta, v rámci které můžete mít k jednomu číslu dvě SIM karty pro různá zařízení, nicméně aktivní a v síti přihlášené může být vždy jen jedno. Toto řešení ale zatím není možné využívat v rámci eSIM. Přesto by operátor v budoucnu řešení na bázi Twin SIM nabídl. „Připravujeme alternativní řešení, které umožní za určitých podmínek přijímat hovory na hodinkách pod stejným číslem jako u hlavního telefonu uživatele. O spuštění vás budeme včas informovat,“ zaznělo v odpovědi od tiskového oddělení T-Mobile.

Jak je to s podporou eSIM u starších zařízení?

Pokud vlastníte nějaké starší zařízení s podporu eSIM – pro příklad použijeme Samsung Gear S2 classic 3G z roku 2016 (u nás se oficiálně prodávala jen klasická verze, nicméně například v USA bylo možné koupit i verzi s podporou eSIM), nemusí být kompatibilita zajištěna. Problémem může být podpora evropských rádiových pásem ve vztahu k eSIM.

Podpora evropských rádiových pásem je omezena na 2G a 3G, které je u nás pouze ve městech. Žádné z podporovaných LTE pásem není používáno v Evropě. A opačně – hodinky nepodporují LTE pásma používaná v Evropě (zejména základní 800 MHz pásmo). A stejný problém může nastat i u jiných (starších) zařízení s podporou eSIM.

Samsung Gear S2 classic 3G je model z roku 2016, kdy ještě nebyla GSMA zcela standardizována Consumer eSIM (Remote SIM provisioning), takže není zaručena ani kompatibilita s eSIM u nás (jinými slovy, bylo by třeba to vyzkoušet, ale operátor to garantovat nemůže). U aktuálních zařízení, jako jsou hodinky Samsung Galaxy Watch (LTE), nebo nová řada iPhonů, už T-Mobile samozřejmě garantuje, že si s nimi bude eSIM rozumět.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

37 komentářů

 1. No pěkný, dost o nich přemýšlím. Jen škoda, že se nedá naklonovat současný číslo, aby člověk nemusel mít dvě.

  • Jen pro pořádek, možné to je, léta se to tak užívá např. v souvislosti s Apple Watch. Musí to ale podporovat operátor, tzv. klonované SIM. Na to se zatím T-Mobile z vysoka… No, nicméně umí po letech aspoň eSIM jako takový.

  • No…léta…v souvislosti s Apple Watch rok a kousek od vydání Series 3 s LTE :) Klonovaná SIM je něco jiného, ta umožňovala použití stejného čísla v několika zařízeních, ale v daný okamžik pouze 1 aktivní.

  • + iPad. Ten je déle. Klonovaná SIM je v čem jiné než to co se řeší ve vlákně (klonovaná SIM)?

  • Pokud myslíš iPad s fyzickou SIM, tak tam platí to s klonovanou SIM, kdy v síti může být najednou aktivní jen 1 zařízení s daným číslem. Používalo se to už léta před iPady např. do Mercedesů nebo Posche, které měly místo HF GSM modul a v palubce šuplík na SIM. U Watch s eSIM se řeší paralelní provoz více zařízení se stejným číslem v síti.

  • Btw, pro tablety se nedělaly klonované SIM, ale SIM, které sdílely tarify. Každá SIM ale měla jiné telefonní číslo, coč pro data nevadilo.

  • eSIM v iPadech provozuje Apple pomocí lokálních partnerů. Proto tomu říkají Apple SIM. O žádný klon SIM se nejedná.

  • Áha, pak je tedy clonovaná eSIM opravdu mladší (min. služebně u Apple) než eSIM. Díky.

  • Klonovaná SIM/eSIM v tvém pojetí a pojetí autora původního příspěvku (tj. více aktivních zařízení se stejným číslem) je tu od Watch Series 3. Na rozdíl od podpory eSIM je to náročnější na implementaci na straně operátora, žádný náš operátor to nepodporuje. Proto tu Apple Watch s LTE neprodává.

 2. doprčič. zrovna včera jsem si koupil Galaxy Watch klasický. myslel jsem že LTE verze u nás nebude a teď tady čtu tohle :-D

  • Tak je vrat ve 14denni lhute

  • A k čemu je LTE když to funguje jenom takto krpatě.
   Také jsem se těšil na LTE, kdy bude v hodinkách stejné číslo jako v mobilu a bylo by možné nechat občas telefon ležet doma a fungovat jenom s hodinkama, ale mít další číslo a řešit nějaké přepínání, přesměrování nebo snad někdy možná twin sim extra CZ T-mobile řešení a muset mobil vypínat tak to nechci.
   Ke všemu stále není vyřešenej problém s počítáním kroků, HR monitorem a nikdo neví jestli to slavnej SAMSUNG někdy vyřeší. Pořád jak to bude a ani za tři měsíce a po dvou updatech firmwaru není nikde nic.

 3. Mám americkou verzi Galaxy Gear S2, která esim má, docela by mě zajímalo jestli by to šlo zprovoznit.

 4. K čemu je to dobré když nejde technicky klonovat e-sim do hodinek, to musí být opravdu super jiné číslo v mobilu a jiné číslo v hodinkách :-D

 5. Bylo by prosim mozne podrobneji otestovat funkcnost pocitani kroku a mereni srdecniho tepu?
  Od nakupu mne zatim odrazuje spousta nespokojenych uzivatelu na samsung komunitnich forech, kteri reportuji spatnou funkcnost jako zapocitavani kroku pri sezeni a mavani rukou nebo vypadky mereni tepu pri cviceni atd.

  Pokud by se to podarilo, byl bych Vam velmi vdecny.
  Dekuji

 6. Takto to je ale naprosto o ničem. Myslel jsem, že to bude tak, že na hodinkách budu mít STEJNÉ číslo jako na mobilu. Stačilo by to klidně tak, že pokud mobil vypnu a odhlásím se od sítě, zapnu hodinky a tam budu mít to STEJNÉ číslo. Nemusí to být jako u Apple že by zvonili oboje, stačí vždy jen 1, ale kdybych šel např. běhat, tak mohu telefon nechat doma a na hodinkách se stejným číslem případně volat, psát sms a být na internetu. Pokud tam budu mít jiné číslo tak už jsem to mohl mít přece dávno a je úplně jedno jestli micro sim nebo teď esim…

 7. Znamená to tedy, že pokud si teď koupím LTE verzi tak nemusím E-sim využívat, ale počkám si na alternativní řešení Twin Sim? Pak by to mělo běžet i na nyní zakoupených hodinkách ve verzi LTE?
  Děkuji…
  Jinak, tak vysoká cena mě tedy překvapila! Předpokládal jsem navýšení o cca 500,- Kč oproti Bluetooth verzi.

 8. Tak už je mám doma a jsou super. Přesměrování lze řešit, že si člověk uloží kód jako kontakt a dá si zástupce na plochu telefonu. Když jde ven, jen klikne na ikonu a je přesměrováno. Doporučuji si u T-Mobilu aktivovat VoLTE, jinak se vám mimo velká města nikdo nedovolá, hodinky totiž neumí GSM:-) Až na ty odchozí hovory vše běží přes mé číslo v mobilu, což vítám, protože dávat do hodinek neomezený tarif je nesmysl.

  • Dobry den,
   Jaky mate tarif v hodinkach (jake jsou u T-mobile moznosti)?
   Mam to chapat tak, za kdyz zapnete presmerovani tak jsou data v hodinkach cerpana z tarifu telefonu?
   Dekuji.

  • Omlouvám se, to jsem napsal nepřesně. V hodinkách mám Twist, kde se strhlo 99Kč za data 400MB. Kdyby se SMS odesílaly z Twistu, stojí každá peníze z kreditu, takhle jedou z neomezeného tarifu Vodafone v telefonu.

  • Děkuji za info.
   Je to tedy tak, že pokud necháte telefon doma, tak volání a data zaplatíte z Twist karty a SMS z tarifu který máte v mobilu?
   Pokud bych šel například běhat, vzal si jen hodinky a streamoval Spotify, tak budu platit data z Twist karty je to tak?
   To samé platí pro update počasí, email a vše ostatní co vyžaduje data.
   Pokud máte s sebou mobil i hodinky, je nutné přepínat na GW z LTE na BT manuálně nebo jde nastavit preference pro BT?

  • To je pravda, na Spotify to s Twistem neni (pozor, aby vubec fungoval na hodinkach, musite mit Spotify premium), data jedou pres nej. Pocasi apod. je v pohode, za 4 dny mi hodinky stahly cca 13MB, coz je unosne. Prepinani LTE/BT je automaticke, jen si clovek musi pripadne ohlidat to presmerovani hovoru. Napr. prijdu zvenku, mel jsem zaple presmerovani na hodinky. Hodinky najdou telefon pres BT a LTE vypnou. Pokud presmerovani nezrusim, budu az do vzdaleni se od telefonu nedostupny-telefon nezazvoni protoze presmerovava hovor na hodinky s vyplou SIM.

  • Dekuji za cenne informace!
   Mohl bych Vas jeste pozadat o test pocitani kroku a mereni srdecniho tepu pri cviceni? Jde mi o to, zda hodinky meri tep pri cviceni stale, bez vypadku. Samsung s timto problemem zminuje urcitou kombinaci SW ale nikde neni psano jakou.
   Jeste jednou dekuji za ochotu podelit se o pro me dulezite informace.

  • Otestuji zitra, ale minimalne S3 Gear mely v tomto dost rezervy, hlavne jakmile se clovek zpotil, mereni prestalo, nebo zacalo byt k nicemu…

  • Dobry den, podarilo ve Vam otestovat?
   Dekuji.

  • Dobry den, tak kroky podle me meri OK, tep neumim posoudit, protoze nevim podle ceho. Ale napr. Dnes mam rozptyl 55-98. Vcera jsem s nimi byl plavat, prislo mi, ze si toho ani nevsimly, ale nijak jsem se dlouho nehrabal v nastaveni, protoze jsem byl s rodinou.

  • Děkuji za ochotu!

 9. Tak jsem byl na prodejně T-mobilu a poptával informace k GW s podporou lte.
  Bylo mi řečeno, že je možné do hodinek nahrát stejné číslo jako má člověk v mobilu a čerpat tak minuty smsky a data z již používaného tarifu a není nutné mít další číslo (tarif).

  Můžete mi tuto informaci prosím potvrdit nebo vyvrátit?
  Vím že v článku je popsáno že to není možné ale rád bych měl jistotu.
  Děkuji

  • Minulý týden to ještě nešlo, ale např. v Německu to Telekom i Vodafone umí, takže počítám, že to je otázka času, kdy to spustí i u nás.

  • Uz mam potvrzene ze to momentalne skutecne nejde. Bohuzel na prodejne i infolince tvrdi ze to mozne je.

 10. Nevíte, jsou-li ty hodinky locknuté jen na T-Mobile? Jde mi o to, že bych si je koupil a buď měl na nich prozatím pracovní čísl T-Mobile, nebo časem, až eSIM z zprovovozní i Vodafone, do nich vložil Vodafone eSIM. Ale nevím, jestli to půjde, jestli T-Mobile hodinky nezamyká, aby do nich šla jen jeho eSIM. Neví někdo? Díky

 11. No nemohu potvrdit, že by aktivace e-sim od T-mobile byla tak jednoduchá. Je tam několik podmínek, které ale nikde T-mobile veřejně nesdeluje (ani po 4 návštěvě prodejny T-mobile a několika hovorech s infolinkou T-mobile mě hodinky Samsung Galaxy Watch LTE s E-SIM nefungují) : 1) i v mobilu musí být během aktivace SIM od T-mobile 2) v době aktivace musí být mobil i hodinky na stejné WiFi 3) původní plastová SIM musí být deaktivovana 4) e-sim musí po výměně v prodejně operátor aktivovat a správně přiřadit v systému k původnímu telefonnímu číslu.
  Bohužel to není takto nikde uvedeno a očividně personál T-mobile nebyl řádně proškolen a učí se to metodou : pokus – omyl. Jo ono to zase nefunguje? Tak přijďte opět na prodejnu… Smutné zjištění. Ale docela to vysvětluje mediální „tichost“ T-mobile o své e-SIM, protože je to velká ostuda! S pozdravem Pavel Franc

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).