Vodafone spouští sbírku mobilních telefonů. Uprchlíkům daruje SIM karty

SIM Vodafone 02

Čeští operátoři minulý týden oznámili, že hovory mezi Českem a Ukrajinou budou zcela zdarma. Operátor Vodafone rovněž daroval 2 miliony korun organizaci Člověk v tísni. A nyní chystá další akci, do které se může zapojit každý. Jedná se o sbírku mobilních telefonů, které budou následně předány lidem v nouzi.

vodafone ukrajina

Vodafone každý z odevzdaných telefonů uvede do továrního nastavení (tedy odborně smaže veškerá data), opatří 500Kč kreditem nabitou SIM kartou a prostřednictvím neziskových organizací předá před válkou utíkajícím ukrajinským uprchlíkům, kteří už dorazili či v následujících dnech dorazí do bezpečí České republiky a z nějakého důvodu telefon nemají.

Nehraje roli, zda se jedná o nový, nebo starší telefon. Důležité je, aby byl plně funkční a lidem v nouzi dobře posloužil. Před odevzdáním stačí telefon pouze zabalit do sáčku společně s kompatibilní nabíječkou.

Kam telefony doručit?

Nejpozději do 7. března prosím doručte všechny své zbytné telefony buď balíkem s heslem „Mobily Ukrajina“ na adresu „náměstí Junkových 2808/2, 155 00 Praha 5“, nebo je přineste na kteroukoliv prodejnu operátora Vodafone.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku