Domů » Články » Vodafone Nápad roku 2016: Už jen 1 den zbývá do přihlášení projektu

Vodafone Nápad roku 2016: Už jen 1 den zbývá do přihlášení projektu

Již přes 1 000 podnikatelských záměrů prošlo soutěží Vodafone Nápad roku, kde získaly investice ve výši bezmála 60 milionů korun. Tradiční soutěž je vhodná zejména pro začínající podnikatele s podnikatelskými záměry nebo projekty v oblasti technologií. Šanci uspět má každý bez ohledu na předchozí zkušenost s podnikáním.

9. ročník soutěže přináší šanci získat investici až 10 milionů korun, okamžitou odměnu pro vítěze ve výši 300 tisíc korun, mentoring od úspěšných podnikatelů nebo speciální soutěž o pobyt v americkém Silicon Valley. Do soutěže se lze hlásit do 10. května na stránkách NapadRoku.cz.

Důkazem je mediální i obchodní úspěch loňského vítěze Jana Sejkory. Jeho společnost Flydeo se specializuje na výrobu pokročilých bezpilotních letounů, takzvaných dronů. Všechny klíčové technologie si přitom vyvíjí sama v České republice.

Nápad roku_9. ročník infografika

Mezi další oceněné projekty minulého ročníku patřil Lukáš Brus, který vyvinul nový typ projektoru LumiTRIX speciálně pro populární video-mapping. Velkou pozornost vzbudili také Petr Procházka s Michaelou Matějkovou a jejich kompaktní boty do kapsy Skinners, Michal Zwinger s aplikací Včelka, která pomáhá dětem se čtením, nebo hra ChemPlay od Adriána Hegedüše a Ivany Kravárové, která dětem zábavnou formou otevírá svět chemie.

V letošním ročníku více peněz i mentoringu

Letošní ročník proti předchozímu nabídne hned trojnásobnou odměnu pro vítěze v hlasování poroty – 300 tisíc korun namísto dosavadních 100 tisíc. Dalších 100 tisíc korun pak vítěz získá ve věcných cenách. Všichni finalisté bez ohledu na pořadí zároveň mají šanci, že právě je osloví panel investorů s nabídkou až desetimilionové investice. Výherce kategorie Coolpad Startup roku pak vyhraje týdenní pobyt v Silicon Valley včetně účasti na prestižní konferenci TechCrunch Disrupt. Finalistům soutěže budou také k dispozici dvě desítky zkušených podnikatelů v rámci rozšířeného Mentoring Day.

Přihlášky zaslané do soutěže do 10. května posoudí porota složená z předních českých investorů, podnikatelů, manažerů a zástupců médií. O úspěchu projektu v soutěži Vodafone Nápad roku 2016 následně nerozhoduje pouze nápad samotný, ale také jeho proveditelnost, kvalita zpracování a potenciál budoucího růstu. Pravidla soutěže a další informace naleznou zájemci na stránkách NapadRoku.cz. Slavnostní vyhlášení výsledků aktuálního ročníku proběhne 8. června.

Titulárním partnerem soutěže a patronem dobrých nápadů je již tradičně společnost Vodafone. Hlavními partnery jsou J&T Banka, MSD a SAP. Partnery jsou společnosti Coolpad, Profinit, Microsoft a KF Legal. Soutěž dále podporují CzechInvest, Node5, Impact HUB, Jihomoravské inovační centrum (JIC) a Prague Startup Centre.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).