Domů » Bleskovky » Vivo Xplay 7 má být telefon, jaký všichni chtějí: žádné rámečky a čtečka otisků v displeji

Vivo Xplay 7 má být telefon, jaký všichni chtějí: žádné rámečky a čtečka otisků v displeji

I když značka Vivo není v našich končinách příliš známá, jedná se o velkého čínského giganta, který se prodral do žebříčku TOP 5 největších výrobců smartphonů na světě. Telefony Vivo jsou zajímavé jak designem, tak výbavou, a nejinak tomu má být i u chystaného modelu Vivo Xplay 7. Má se totiž stát smartphonem blízké budoucnosti s designem, o jaký se snaží snad všichni velcí výrobci v čele s Applem a Samsungem.

Vivo Xplay 7 má nabídnout zcela bezrámečkový design bez jakýchkoliv kompromisů – displej se má rozpínat po celé čelní ploše, přičemž čelní kamerka a nezbytné senzory budou do zobrazovače vyříznuté, a čtečka otisků prstů se má stát jeho přímou součástí. Tuto technologii ultrazvukové čtečky od Qualcommu letos Vivo demonstrovalo na prototypu svého smartphonu na veletrhu MWC, do prodejního zařízení se však má dostat až příští (nebo dokonce přespříští) rok.

Xplay 7 má být vlajkovou lodí výrobce, kterou bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845 za podpory 8 GB RAM. Duální fotoaparát na zádech má tvořit dvojice senzorů od Sony, přičemž jejich schopností má být až 4násobné přiblížení. Úložiště má být nabízeno v kapacitě 128 nebo 256 GB.

Vzhledem k tenkému profilu telefonu na obrázcích nelze očekávat žádnou vysokokapacitní baterii, u tohoto zařízení má jít zejména o design.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Až na to, že takový telefon nikdo, krom zvlhlých žurnalistů a jejich poslušného stáda, nechce.

  2. Telefon jaký bych chtěl něco jako HTC M9 s hw klávesnicí :-)
    Škoda že se v HTC na hw klávesnicí vykašlali. A větší baterií. Ať má telefon klidně přez 1cm . Rámečky kolem LCD nejsou na škodu … Je to pohodlnější ,když je telefon jak držet a nezasahovat si dlaněmi do displeje :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).