Domů » Bleskovky » Vivo V11: dříč ze střední třídy nabídne čtečku otisků prstů pod displejem

Vivo V11: dříč ze střední třídy nabídne čtečku otisků prstů pod displejem

Neoficiální informace o představení telefonu Vivo V11 proudily internetem několik týdnů. Výrobce se proto rozhodl, že zařízení představí oficiální cestou. Model V11 cílí na střední třídu, kde by rád zaujal například čtečkou otisků prstů umístěnou pod displejem nebo výřezem v jeho horní části, který jsme zvyklí vídat u telefonů vyšších tříd.

Vivo V11 pohání chipset Snapdragon 660. Zde telefon doznal značného vylepšení ve srovnání s předchůdcem V9, který nabídl čipovou sadu Snapdragon 626. Osmijádrovému procesoru sekunduje grafický akcelerátor Adreno 512 a operační paměť 6 GB. Potěší paměť 128 GB, kterou lze navíc rozšířit s pomocí microSD karty. Navíc se nemusíte bát, že byste rozšířením paměti přišli o možnost použití dvou SIM karet, pro tyto účely totiž V11 nabízí hned trojici slotů.

AMOLED displej o velikosti 6,41‘‘ nabízí zobrazení v rozlišení Full HD+. O fotky se stará zadní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx a 5 Mpx, přední selfie kamerkou pořídíte snímky v rozlišení 25 Mpx. Ani v tomto případě nechybí vylepšení snímků díky přítomnosti umělé inteligence. No a pokud vám nevyhovuje zmiňovaná čtečka otisků v displeji, výrobce nabízí alternativu v podobě technologie Face Access pro rozpoznávání obličeje.

Kapacita baterie činí 3400 mAh s podporou rychlého nabíjení. S konektorem USB-C bohužel nepočítejte. Operačním systémem je Android ve verzi 8.1 Oreo. Informace o ceně a dostupnosti zatím neznáme, ale ono nás to ani příliš trápit nemusí, jelikož značka Vivo na českém trhu stejně oficiálně nepůsobí.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

  1. Uni: čekám na to, kdy se ozveš, že čtečka pod displejem je tady od roku 2013 a že s ní přišel Apple.

    • Anoo přece Apple přišel úplně se vším i s tím co ještě neexistuje :D

    • Ji. Má pravdu předseda. Co je u některých doslova modlitební mantra je, čtečka v displeji.

    • klidek, uni. CHapeme, ze nekomu muze stacit TCL bez jakekoli ctecky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).