Domů » Bleskovky » Vítejte ve 21. století: Seznamte se se svíčkou, kterou lze ovládat telefonem

Vítejte ve 21. století: Seznamte se se svíčkou, kterou lze ovládat telefonem

Žijeme v době, ve které lze téměř každou věc ovládat chytrým telefonem. Od dveří, přes chytré žárovky a svítidla, až po elektronické zámky. Nyní se na pomyslný seznam chytrých gadgetů dostala i svíčka, kterou můžete ovládat z pohodlí vašeho gauče.

The LuDela, jak autoři novou svíčku pojmenovali, produkuje opravdový plamen. Uvnitř plastového „krytu“ se nachází vosková svíčka, kterou lze na dálku zapálit nebo uhasit. Že se opravdu jedná o „chytrou“ svíčku dokazuje i fakt, že autoři nápadu do svého výrobku implementovali bezpečnostní prvek, který má zabránit možnému vzniknutí požáru – pokud o svíčku někdo zavadí, oheň bleskurychle uhasne.

14352255_563522190504907_700334966771657753_o-1200x630-c

Cena gadgetu začíná na 149 dolarech (přibližně 3 500 Kč), přičemž pokud si svíčku předobjednáte už nyní, můžete ji mít za přívětivějších 99 dolarů (cca 2 350 Kč). První chytré svíčky se do rukou zákazníků dostanou na začátku příštího roku a výrobce rovněž přislíbil možnost objednat si náhradní náplně – jejich cena není prozatím známá.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

2 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Ježiš já četl „se svíčkovou“ :D Absence moudráku si asi fakt nese svou daň :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).