Domů » Bleskovky » Známe podrobnosti o Galaxy A3 a A5 (2017). Vzhledem budou připomínat Galaxy S7

Známe podrobnosti o Galaxy A3 a A5 (2017). Vzhledem budou připomínat Galaxy S7

Společnost Samsung se pro nadcházející rok chystá obnovit celou řadu A, tedy modely Galaxy A3, A5 a A7. Ačkoliv se o verzi A7 moc informací neví, u ostatních dvou modelů jsou známé specifikace a částečně i vzhled. Podle zahraničních serverů se totiž mají novinky podobat úspěšnému Galaxy S7 a měly by mít zaoblené hrany a skleněná záda.

Nejmenší model Galaxy A3 (2017), který nese kódové označení SM-A320F, má přijít se 4,7palcovou obrazovkou a HD rozlišením (1280 x 720). Výkon má zajistit blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz, kterému budou k dispozici 2 GB paměti RAM. Zamrzí velikost vnitřního úložiště, které má být jen 8 GB velké. Naopak potěší přítomnost 12Mpx hlavního a 8Mpx sekundárního fotoaparátu. Na trhu by se měl model objevit s Androidem ve verzi 6.0.1 Marshmallow.

galaxy_a3_bt

Daleko více informací se ví o modelu A5 (2017) s kódovým označením SM-A520F, který bude o něco větší a nabídne 5,2palcový panel s Full HD rozlišením. Proslýchá se, že by se měla oproti loňskému modelu o 0,5 mm zvednout tloušťka, což by mohlo naznačovat větší kapacitu baterie (loňský Galaxy A5 (2016) má tloušťku 7,3 mm).

Výkon Galaxy A5 (2017) má mít na starosti osmijádrový procesor Exynos 7880, o jehož výrobu se stará sám Samsung. K dispozici mu boudou 3 GB operační paměti a na uživatelská data bude připraveno 16GB úložiště, které bude možné rozšířit microSD kartou. V neposlední řadě by se měl na zádech telefonu usídlit 13Mpx fotoaparát, přičemž nabíjení zajistí USB typu C. Zajímavé však je, že rendery, které poskytl Steve Hemmerstoffer (@onleaks), naznačují přítomnost reproduktoru na boční straně telefonu.

Jak jsou spekulace daleko od pravdy bychom se měli dozvědět v průběhu prosince, kdy se bude konat tisková konference.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

8 komentářů

  1. 8 GB úložiště je ostuda, kdejaký low-end za pár tisíc nabídne 16 GB.

  2. Chuan Perverez

    Bohužel A3 jen s 8 GB vnitřní paměti je dopředu zabitej model. Možná Go využije jen ten, kdo volá a píše SMS. Jinak si s ním ani neškrtne. Další problém starý Android 6. Samsung se nikdy nepoučí a vůbec neposlouchá zákazníky.

    • No já se obávám, že s tím běžným množstvím bloatware (ačkoli asi to není tak hrozné jako u Sony nebo Asusu) je ten telefon s 8GB kapacitou (resp. 4 apod. že) zahltit sám sebe při aktualizacích, synchornizacích apod., aniž by o tom chudák uživatel vůbec nějak rozhodoval.

  3. Pochybuji, že dají jen 8GB to by bylo totálně mimo. V tu chvíli by to bylo neprodejné.

  4. Skoro pro rok 2017 a oni dají Android 6.0.1 lol. A tou paměti je mega fail protože A3 2016 má 16gb. Takže minimálně mohl mít 32gb. Design nic moc a cena bude ještě větší než za 2016.

  5. Nárast hrúbky u A5 pravdepodobne nesúvisí ani tak s vyššou kapacitou batérie, ale skôr s tým, že šošovka fotoaparátu nevystupuje zo zadnej strany. Aspoň tak je to vidno na renderoch.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).