TOPlist

Víme, jak bude vypadat nový Mac Mini se supervýkonným čipem Apple M1X

Mac Mini 7

Mac Mini byl jedním z prvních počítačů, do kterého Apple osadil vlastní procesor Apple M1. Při návrhu tohoto počítače bylo použité starší šasi z předchozí „Intel“ generace, ovšem v Cupertinu letos pro Mac Mini připravují kompletní omlazovací kúru.

Mac Mini bude menší a ještě výkonnější

Jak ve svém posledním videu prozradil informátor Jon Prosser, chystaný Mac Mini bude ještě menší než současný model. Půdorysné rozměry patrně zůstanou stejné, ovšem celý počítač bude téměř o polovinu nižší.

Mac Mini 4

Změní se i materiály – Apple údajně použije celoobvodový hliníkový rám, do kterého budou vyfrézovány otvory pro jednotlivé porty, ovšem horní deska má být vyrobena z plexiskla. Podle Prossera je to údajně proto, aby Apple mohl nabízet různé barevné varianty, minimálně s nimi experimentuje.

Mac Mini 5
Takto má vypadat nový Mac Mini

Ze spodku počítače mají zmizet kruhová dvířka, na spodní straně údajně najdete pouze dvě gumové protiskluzové proužky a mřížku na větrání. Uvnitř počítače má totiž tikat zbrusu nový čipset Apple M1X, který údajně dostane 10 procesorových jader, 16 nebo 32 grafických jader a bude podporovat až 64 GB RAM.

Mac Mini 1

Stejně jako nedávno představený iMac má dostat i Mac Mini magnetický napájecí port, ovšem ethernet má být přítomen rovnou na těle počítače. Chybět pak nemají čtyři porty Thunderbolt, dva konektory USB-A a HDMI, naopak postrádat možná budete slot na paměťové karty a sluchátkový jack.

Jon Prosser také ve svém videu potvrdil, že Apple již za dva týdny na vývojářské konferenci WWDC odhalí nový MacBook Pro, který by měl s chystaným Macem Mini sdílet stejný procesor Apple M1X. Kdy bude představen nový Mac Mini, zatím nevíme.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku