Více pixelů, ale méně barev: Nový iPad mini má problémy s displejem

Příznivci Applu a kompaktních tabletů dlouho čekali než výrobce obsadí poměrně oblíbený tablet iPad mini vylepšeným Retina displejem. Navzdory tomu, že Apple jejich přání vyslyšel a v nové generaci „miniho“ skutečně zvýšil rozlišení displeje, poněkud zapomněl nasadit i adekvátní barevný profil. Displej u druhé generace iPad mini je sice lepší oproti generaci první, přesto však nezobrazí tolik barev jako současně představený iPad Air.

Testy ukázaly, že iPad mini nepokryje celý sRGB gamut, tedy laicky řečeno neumí zobrazit tak široké spektrum barev jako jeho větší bráška iPad Air. Je otázka do jaké míry to bude v praxi rozeznatelné, pro srovnání se můžete podívat na výše uvedenou fotografii, kde se nový iPad Mini nachází uprostřed mezi iPadem Air vlevo a svým předchůdcem vpravo. Jisté však je, že taková zpráva jeho majitele příliš nepotěší a mohla by část potenciálních zájemců odradit od nákupu. Pokud s koupí stále otálíte, možná vám v rozhodování pomůže článek s prvními dojmy od kolegy Jirky Hrmy.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku