Domů » Bleskovky » Velká čínská trojka chystá vlastní AirDrop. Dočkat bychom se měli brzy

Velká čínská trojka chystá vlastní AirDrop. Dočkat bychom se měli brzy

Asi nejsem sám, kdo uživatelům iPhonů závidí funkci AirDrop pro pohodlné a rychlé sdílení souborů. Nemá smysl dlouze probírat technické podrobnosti, ale ve zkratce se jedná o vychytávku, která vám umožňují velmi rychle a bez ztráty kvality posílat různá média a soubory z jednoho iPhonu na druhý v případě, že jsou oba telefonu kousek od sebe. Android dosud nemá čestnou alternativu, která by ergonomicky dokázala konkurovat řešení od Applu.

AirDrop Alternative Oppo Vivo Xiaomi
Jedni z největších výrobců telefonů na zemi se spojí a vytvoří alternativu AirDropu

Jenže časy se mění a hned na začátku roku 2020 přišla zpráva o tom, že se velikáni z Číny (Oppo, Vivo a Xiaomi) dohodli na vylepšení sdílení obsahu mezi těmito třemi značkami. U nás je rozhodně nejznámější značka Xiaomi, ale Oppo a Vivo jsou globálně jedni z největších výrobců telefonů na světě a dopad by tedy byl větší, než se na první pohled může zdát. Pod společnost Oppo navíc patří značky jako OnePlus a Realme a společně s Vivo spadají pod BBK Electronics.

Spuštění je zřejmě za dveřmi

Značka OnePlus se v Evropě těší velké popularitě a Realme nedávno dokonce oficiálně vstoupilo na český trh. Z této zprávy budou těžit i zákazníci z Česka a implementace je zřejmě blíže, než se dříve mohlo zdát. Na našem redakčním Xiaomi Mi Note 10 jsme si všimli, že v nastavení sdílení a připojení je zpráva o tom, že možnost propojení s výše zmíněnými značkami bude již brzy umožněno.

AirDrop Alternaive Xiaomi
Mi Share funguje mezi telefony Xiaomi už dlouho. Brzy však přijde možnost sdílení i s jinými značkami

Technologie bude využívat, stejně jako AirDrop, kombinaci Bluetooth a Wi-Fi. Rychlost přenosu by měla být zhruba 20 MB/s, ale v závislosti na vzdálenosti a dalších podmínkách by rychlost mohla být mnohem vyšší. O dalších technických parametrech nemáme další bližší informace. Pokud bude fungovat jako AirDrop, bude to skvělé oživení možností Androidu. Podle informací by se první telefony s touto technologií měli představit v lednu tohoto roku.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments