Domů » Bleskovky » Ve znamení luxusu: tahle 55metrová superjachta má vlastní vinný sklep i vodopád

Ve znamení luxusu: tahle 55metrová superjachta má vlastní vinný sklep i vodopád

Zatímco pro někoho je vrcholem luxusu nejnovější iPhone, pro jiné to je naopak vlastní jachta. A pro ty, kterým „obyčejná“ jachta nestačí, tady jsou luxusní jachty. Pro jednoho z nich, konkrétně Brookse Smithe, byla sestrojena superjachta Vida.

vida 4

Tu má na svědomí nizozemská loděnice Heesen Yachts. Tahle obří loď vyrobená na zakázku splňuje v podstatě všechny možné požadavky pro dlouhé a osamělé plavby na moři, které vás jen napadnou.

Welcome, Vida! (long version)

Vida také slouží zároveň jako zázemí pro menší lodě, které lze ukotvit v podpalubí. Pro ně je rovněž připravená nádrž s naftou, do které se vleze až 102 200 litrů.

Loď měří 55 metrů a svému majiteli nabídne opravdu velkou porci luxusu. Na moře byla spuštěna letos v únoru, nicméně o částce se můžeme pouze dohadovat – oficiálně zveřejněna nebyla.

Pro pohyb na moři využívá Vida dva dieselové agregáty MTU 8V 4000 M63, maximální možná rychlost je 30 km/h, nicméně při nižší rychlosti 24 km/h zvládne plout na vzdálenost zhruba 8 300 kilometrů. Superjachta je rovněž prošpikovaná moderní technikou a pokročilým multimediálním systémem.

vida 2

Co je na ní vlastně tak luxusního? Třeba vinný sklípek pro 42 lahví, slonovinové schodiště, bazén s vodopádem a spoustu jídelen a společenských místností pro 13 členů posádky a 12 hostů. Pro samotného majitele je pak připraveno zázemí o velikosti 80 metrů čtverečních.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).