Domů » Bleskovky » Ve šlépějích Galaxy Note7: Samsung pracuje na novém tabletu se stylusem S Pen

Ve šlépějích Galaxy Note7: Samsung pracuje na novém tabletu se stylusem S Pen

Vypadá to, že jihokorejská společnost Samsung přinese na pulty obchodů nový desetipalcový tablet – Galaxy Tab A 10.1. Hlavní devízou by mělo být praktické pero S Pen, které dobře znají především uživatelé mobilních telefonů Samsung řady Note.

Ač chystaný tablet od Samsungu nebude prvním tabletem se stylusem, hlavním lákadlem bude pero S Pen a nové funkce, které Samsung představil pospolu s telefonem Galaxy Note7. Očekává se, že v novém tabletu bude tikat 1,6GHz procesor Exynos 7870 a podporovány budou microSD karty. O dalších parametrech se nemluví, přesto se očekává jistá hardwarová podobnost s Galaxy Tab A 10.1 (2016).

O únik informací se tentokrát postaral samotný Samsung, který v jedné ze svých příruček píše o tabletu s modelovým označením SM-P580 / SM-P585, přičemž toto číslo v současnosti žádné zařízení nenese. O ceně a dostupnosti tabletu prozatím nic nevíme.


Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jmenopriezvisko
Uživatel
jmenopriezvisko

U tabletu by SPEN dávalo mnohem větší smysl, než u mobilu, kde je spíš na obtíž. Mně se líbí Apple Pencil, ale nelíbí se mi, že nelze zasunout do iPadu Pro ani do oficiálního pouzdra od Apple a dokonce ani do coveru s klávesnicí. Věřím, že tablet s androidem by pro „stylus“ na způsob Apple Pencil našel lepší využití než iPad Pro, nemá smysl si něco nalhávat, iOS na iPadu je pro jakékoliv pracovní využití nevhodný. S Androidem by Apple Pencil nadělala daleko větší parádu. :) Na to abych si mohl kreslit dětinské obrázky a skici je iPad Pro přecijen… Číst vice »

Vladislav (neregistrovaný)
Anonym
Vladislav (neregistrovaný)

Furt čekám na nástupce samsung galaxy tab s 10.5 a furt nic snad další generace zase nezabijí poměrem 4:3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

uni
Uživatel
uni

Chybí i nástupce Note Pro (12″). Samsung to nějak voře. 4:3 je dobrý poměr stran na většinu činností, ale vzhledem ke své nesmírné šíři portfolia by se jistě našlo i místo pro „filmové“ tablety. Docela jim tam chybí kontinuita a koncepce. Ostatně, jako u mobilů.