Domů » Bleskovky » Ve šlépějích Galaxy Note7: Samsung pracuje na novém tabletu se stylusem S Pen

Ve šlépějích Galaxy Note7: Samsung pracuje na novém tabletu se stylusem S Pen

Vypadá to, že jihokorejská společnost Samsung přinese na pulty obchodů nový desetipalcový tablet – Galaxy Tab A 10.1. Hlavní devízou by mělo být praktické pero S Pen, které dobře znají především uživatelé mobilních telefonů Samsung řady Note.

Ač chystaný tablet od Samsungu nebude prvním tabletem se stylusem, hlavním lákadlem bude pero S Pen a nové funkce, které Samsung představil pospolu s telefonem Galaxy Note7. Očekává se, že v novém tabletu bude tikat 1,6GHz procesor Exynos 7870 a podporovány budou microSD karty. O dalších parametrech se nemluví, přesto se očekává jistá hardwarová podobnost s Galaxy Tab A 10.1 (2016).

O únik informací se tentokrát postaral samotný Samsung, který v jedné ze svých příruček píše o tabletu s modelovým označením SM-P580 / SM-P585, přičemž toto číslo v současnosti žádné zařízení nenese. O ceně a dostupnosti tabletu prozatím nic nevíme.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

3 komentářů

 1. jmenopriezvisko

  U tabletu by SPEN dávalo mnohem větší smysl, než u mobilu, kde je spíš na obtíž. Mně se líbí Apple Pencil, ale nelíbí se mi, že nelze zasunout do iPadu Pro ani do oficiálního pouzdra od Apple a dokonce ani do coveru s klávesnicí.

  Věřím, že tablet s androidem by pro „stylus“ na způsob Apple Pencil našel lepší využití než iPad Pro, nemá smysl si něco nalhávat, iOS na iPadu je pro jakékoliv pracovní využití nevhodný. S Androidem by Apple Pencil nadělala daleko větší parádu. :)

  Na to abych si mohl kreslit dětinské obrázky a skici je iPad Pro přecijen trochu drahý zařízení, ale nejvíc mne na něm odrazují široké rámečky kolem displeje.

  Nebo znáte snad nějakého architekta, který by před CADem dával přednost iPadu Pro a pro stavební povolení/ohlášku chodil s projektem vypracovaným v PNG?

 2. Vladislav (neregistrovaný)

  Furt čekám na nástupce samsung galaxy tab s 10.5 a furt nic snad další generace zase nezabijí poměrem 4:3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Chybí i nástupce Note Pro (12″). Samsung to nějak voře. 4:3 je dobrý poměr stran na většinu činností, ale vzhledem ke své nesmírné šíři portfolia by se jistě našlo i místo pro „filmové“ tablety. Docela jim tam chybí kontinuita a koncepce. Ostatně, jako u mobilů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).