Domů » Bleskovky » Vatikán jde s dobou. Chytrý růženec eRosary spočítá vaše kroky i modlitby

Vatikán jde s dobou. Chytrý růženec eRosary spočítá vaše kroky i modlitby

Katolickou církev rozhodně nelze brát jako high-tech organizaci, nicméně občas dokáže překvapit. Mladé věřící má například oslnit nový produkt eRosary, což není nic jiného než chytrý růženec.

erosary 1

eRosary: chytrý náramek pomáhající s modlením

Růženec vypadá jako jakýkoliv jiný, jen je menší, aby jej bylo možné nosit jako náramek. Disponuje deseti obsidiánovými korálky a chytrým křížkem, ve kterém je oproti standardním růžencům umístěna elektronika – akumulátor, senzory a Bluetooth adaptér pro komunikaci se smartphonem (Android 5.0 a iOS 9.0 a vyšší) a aplikací Click to Pray.

Růženec má udržovat uživatelům fyzickou i duchovní kondici. Na základě dat z gyroskopu umí počítat kroky, a na základě toho ušlou vzdálenost a přepočítaný počet spálených kalorií. Nic, co bychom neznali z náramků a hodinek. Specifikem eRosary je ale dotyková vrstva na kříži, která umí vyvolat některou z modliteb. Po jejím úspěšném dokončení se modlitba uloží do statistik; uživatel tak má přehled, jak často se modlí. Pokud by byla doba od poslední modlitby příliš dlouhá, růženec upozorní vibrací.

erosary 2

Pomodlete se s přímo s papežem

V Click to Pray lze živě sledovat počet aktuálně se modlících lidí nebo se lze zapojit do společné modlitby s papežem Františkem, který má v aplikaci svůj vlastní profil. Aplikace nicméně funguje i bez elektronického růžence a je součástí projektu Pope’s Worldwide Prayer Network, který slouží k seznamování věřících s aktuálními tématy.

erosary 1 1

Výrobu růžence zajišťuje Acer, růženec má vydržet nabitý 4 dny, dobíjí se bezdrátovou kolébkou. Díky stupni krytí IP67 s ním můžete vlézt i do sprchy. Cena eRosary je stanovena na 99 EUR (asi 2 500 korun), prodává se jak na stránkách Vatikánu, tak na stránkách Aceru nebo italského Amazonu. Aplikace je dostupná v italštině, španělštině a v angličtině, v těchto jazycích budou pravděpodobně dostupné i samotné modlitby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments