Domů » Bleskovky » Vatikán jde s dobou. Chytrý růženec eRosary spočítá vaše kroky i modlitby

Vatikán jde s dobou. Chytrý růženec eRosary spočítá vaše kroky i modlitby

Katolickou církev rozhodně nelze brát jako high-tech organizaci, nicméně občas dokáže překvapit. Mladé věřící má například oslnit nový produkt eRosary, což není nic jiného než chytrý růženec.

erosary 1

eRosary: chytrý náramek pomáhající s modlením

Růženec vypadá jako jakýkoliv jiný, jen je menší, aby jej bylo možné nosit jako náramek. Disponuje deseti obsidiánovými korálky a chytrým křížkem, ve kterém je oproti standardním růžencům umístěna elektronika – akumulátor, senzory a Bluetooth adaptér pro komunikaci se smartphonem (Android 5.0 a iOS 9.0 a vyšší) a aplikací Click to Pray.


Růženec má udržovat uživatelům fyzickou i duchovní kondici. Na základě dat z gyroskopu umí počítat kroky, a na základě toho ušlou vzdálenost a přepočítaný počet spálených kalorií. Nic, co bychom neznali z náramků a hodinek. Specifikem eRosary je ale dotyková vrstva na kříži, která umí vyvolat některou z modliteb. Po jejím úspěšném dokončení se modlitba uloží do statistik; uživatel tak má přehled, jak často se modlí. Pokud by byla doba od poslední modlitby příliš dlouhá, růženec upozorní vibrací.

erosary 2

Pomodlete se s přímo s papežem

V Click to Pray lze živě sledovat počet aktuálně se modlících lidí nebo se lze zapojit do společné modlitby s papežem Františkem, který má v aplikaci svůj vlastní profil. Aplikace nicméně funguje i bez elektronického růžence a je součástí projektu Pope’s Worldwide Prayer Network, který slouží k seznamování věřících s aktuálními tématy.

erosary 1 1

Výrobu růžence zajišťuje Acer, růženec má vydržet nabitý 4 dny, dobíjí se bezdrátovou kolébkou. Díky stupni krytí IP67 s ním můžete vlézt i do sprchy. Cena eRosary je stanovena na 99 EUR (asi 2 500 korun), prodává se jak na stránkách Vatikánu, tak na stránkách Aceru nebo italského Amazonu. Aplikace je dostupná v italštině, španělštině a v angličtině, v těchto jazycích budou pravděpodobně dostupné i samotné modlitby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Carda
Anonym
Carda

To bych si mohl koupit třeba si ten 16:9 poměr stran u mobilu vymodlím :-)

Pastor
Anonym
Pastor

A uni si třeba vymodli iPhone.

Martin123
Uživatel
Martin123

Dočkáš se, Motorola prý vydá nový model s 16:9

Carda
Anonym
Carda

Snažíš se mě rozveselit ale nějak ti nevěřím :-)

Martin123
Uživatel
Martin123

[odkaz] jako záložní mobil by ti měl stačit, dokud se nedočkáš plnotučné verze.

Carda
Anonym
Carda

Hmm dobře moc se mi nelíbí ta čtečka na zádech to je další věc co hodně kritizuji ale snaha přivést 16:9 displej se hodně cenní kdyby došlo k nejhoršímu scénáři a to ten že by mě umřel můj mobil a na Amazonu ho vyprodali.

Pastor
Anonym
Pastor

Pozor, Motoroly rady E jsou totalni lowend srovnatelne s uniho TCL

Carda
Anonym
Carda

no to už je celkem jedno jak tak koukám na displej na tom obrázku a na svůj mobil je tam velký rozdíl tohle vidím na nudloidních 18:9 bohužel. Tak se jdu modlit dál ale zapomněl jsem u jakého jsem skončil verše tak musím od začátku :-)

uni
Uživatel
uni

No bacha, Motorola nevydala mobil nějakých 8 let, pomyšlejí na návrat? Na SA také zrovna nedávno hovořili, že Motorola něco uvede, fakt se chystá velký comaback mobilní legendy?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Comaback? Motorola je v koma už dlouhou dobu.
Legenda :D možná za Razru naposledy.

shepii
Uživatel
shepii

uni: Motorola má aktuálně čytři řady smartphonů, jsi trochu zaspal v minulosti. Ale tak chápu, nepíšou to na stránkách Applu, tak to nemůžeš vědět…

uni
Uživatel
uni

shepii (neregistrovaný): Třída set právě otevřela. A kdepak by k nim přišla?

shepii
Uživatel
shepii

uni: Nevím, jaká třída se ti kde otevřela a vcelku mě to ani nezajímá. A pokud jde o odpověď na tvojí otázku, tak ta je vcelku prostá – Vyrobila je. Jednoduché, že? :)

Menty
Uživatel
Menty

Je super, že ať sem přijdu v jakoukoliv hodinu, tak tu uni píše ty svoje nesmysly :D A co uni, už jsi splnil úkol, který jsem ti zadal? :)

Mentos
Anonym
Mentos

Je super, že ať sem přijdu v jakoukoliv hodinu, tak tu je instantní stalker Menty a píše ty svoje nesmysly :D A co Menty, už jsi byl u doktora se svými problémy se stalkingem? :)

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Mentos: ty zjavne mas obdobny problem ako Menty. Len ty sledujes jeho a si to nepriznas :)

Mentos
Anonym
Mentos

Když si chce člověk přečíst diskuze ke článkům a neustále dokola každý den vidí urážlivé reakce Mentyho bez jakékoliv hodnoty a většinou se připojíš i ty, bez vlastního názoru, tak ano, sleduji to. Bohužel.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Tak potom vitaj v klube. Presne tak isto to mame my. Kazdy den tu prideme precitat si clanky a komentare a vidime tie infantilne, nic nehovoriace, bez hondoty, bez faktov a vacsinou klamlive plky unikata. Presne tak isto nas to vytoci ako teba Mentyho prispevok a presne tak isto to okomentujeme. Nic viac, nic menej :)

Menty
Uživatel
Menty

Mentos: Děkujeme za názor, tady máte klíčenku. Takže mě tu bude nějaký šikanováný kamarád uniho poučovat, jak se mám chovat, aby se pak k mojí osobě choval stejně. Lol.