V Praze vyroste nový Apple Shop, provozovat jej bude Alza.cz

V Praze se tento pátek otevře další specializovaná Apple prodejna. Název Apple Shop zní poměrně honosně a podle zaslané tiskové zprávy by to skoro mohlo vypadat, že se jedná o oficiální Apple Store, což samozřejmě není pravda. Apple Shop bude provozovat Alza.cz a v pozvánce se netají tím, že půjde o první a jediný Apple Shop ve střední a východní Evropě, což vzhledem k zaměření prodejny působí trochu úsměvně.

Už jsme se začali domnívat, že půjde o další APR prodejnu (Apple Premium Reseller), kterých u nás najdeme celou řadu – provozují je například iWorld, iWant, Qstore či iStyle. Od Alzy jsme dostali vyjádření, že se o APR prodejnu nejedná a půjde o specializovaný typ obchodu, která splňuje jiné podmínky než klasické APR.

Apple Shop jsou obchodní místa navržená společností Apple, která se nacházejí v prostorách vybraných prodejců Apple nebo jiných prodejen. V mnoha z nich pracují konzultanti pro řešení Apple – vyškolení zaměstnanci společnosti Apple, kteří vám dovedou pomoci najít nejlepší řešení,“ stojí ve vyjádření.

Otevření prodejny tedy proběhne v pátek 27. června v 08:00 v Alza showroomu v Holešovicích. Pro všechny návštěvníky je připravena speciální sleva na vybrané produkty značky Apple dosahující až 15 %. Zákazníkům, kteří se nebudou moci na otevření Apple Shopu dostavit osobně, poskytne Alza při nákupu vybraných produktů Apple online slevu ve výši 5 %. Prvních sto kupujících, kteří navštíví Apple Shop v den jeho otevření v zeleném tričku a zakoupí některý z vybraných Apple produktů, dostane od Alza.cz dárkový poukaz v hodnotě 1000 Kč na nákup produktů Apple.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

9 komentářů

 1. Strudl (neregistrovaný)

  Ten koncept není nic převratného i v Electro Worldech je specialista nasazený přímo Applem. Dokonce stůl je ze stejného dřeva jako v Apple Storech ;)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Přímo Applem? Firma Apple inc. v ČR oficiálně nepodniká. Takýže mohou po svých distributorech něco požadovat a kotrolovat schvalovat, ale své zaměstnance tu nemají.

   mohou toho člověka doporučit, certifikovat schválit ale zaměstnanec Apple inc. to není.

  • Strudl (neregistrovaný)

   České zastoupení

   Apple Czech s.r.o. | Na Pankráci 129/1724 | Gemini B | Pankrác Business Center | 140 00 | Praha

 2. uni (neregistrovaný)

  Další polopravda od Alzy (viz „masakr“ cen, apod.) a presto stále tak úspěšný prodejce:-/

 3. justicek (neregistrovaný)

  Třeba začne Alza prodávat iVěci za normální ceny :D

 4. Cheetah007 (neregistrovaný)

  Alza byvala levnejsi dnes jak co ale kdyz to porovnam s mironetem ve stejne ctvrti, tedy holesovicich, je to nebe a dudy.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *