TOPlist

V Nintendu vzniká nový Mario. Nad termínem představení visí otazník

super mario 3d world bowsers fury
  • Na novém Mariovi se momentálně pracuje, podrobnosti však tvůrci zatím prozradit nechtějí
  • Shigeru Miyamoto o možném pokračování promluvil při příležitosti otevření zábavního parku Super Nintendo Land v Hollywoodu

Pomineme-li všemožné žánrové odbočky se sportovní tématikou, pak se kníratý instalatér Mario naposledy objevil v předělávce Super Mario 3D World z roku 2021, která sice nabídla i zbrusu novou rozsáhlou úroveň nazvanou Bowser’s Fury, na kompletně nové dobrodružství však fanoušci čekají od vydání Super Mario Odyssey z roku 2017. Tvůrce ikonické postavičky Shigeru Miyamoto však všechny nedočkavce alespoň částečně ubezpečil, že na dalším pokračování Maria už se v Nintendu usilovně pracuje.mighty doomNepřehlédněte

Roztomilá mobilní střílečka Mighty Doom znovu na scéně. Vydání plné verze je za dveřmi

O budoucnosti legendární značky se Miyamoto rozpovídal při příležitosti otevření zábavního parku Super Nintendo Land v Hollywoodu, ve kterém Mario pochopitelně patří ke stěžejním maskotům. V rozhovoru pro magazín IGN prozradil, že na nové hře se momentálně pracuje.

„Na Mariovi se v Nintendu pracuje prakticky neustále, avšak bližší informace o chystaném projektu zveřejníme až ve chvíli, kdy na to budeme připraveni,“ nenechal se videoherní veterán nachytat otázkou, proč při příležitosti otevření parku či blížící se premiéry celovečerního filmu nedorazila na trh také nová hra.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku