Domů » Bleskovky » V Německu se začal prodávat zabezpečený Samsung Galaxy S III za 45 tisíc korun

V Německu se začal prodávat zabezpečený Samsung Galaxy S III za 45 tisíc korun

Rok a půl trvalo modifikovat loňský vlajkový model Samsung Galaxy S III, aby byl speciálně zabezpečený a jeho cena vyskočila na 1700 euro (45 tisíc korun). Přesně to se nyní stalo v Německu, nová varianta Galaxy S III nemá vlastní oficiální označení, ale tisková zpráva tvrdí, že je certifikován pro vládní potřeby a obsahuje speciální kernel označený L4. Mělo by se jednat zhruba o deset tisíc řádků kódu, který udělá telefon bezpečný. Majitelé budou moci bez obav provádět hovory, posílat textové zprávy a brouzdat po internetu.

 

Mimo Německo pravděpodobně dostupný nebude, jelikož nejspíše ke svému chodu vyžaduje speciální servery a tým lidí, který se o ně stará. Tudíž pokud chcete chránit své aktivity, bez obav ze špehování, budete se muset poohlédnout jinde. Pokud chcete alespoň minimální úroveň zabezpečení, Google nyní umožňuje na dálku smazat obsah zařízení s Androidem.

David Podzimek

5 komentářů

  1. No jo, tak nebude telefon data odesílat Googlu přímo, ale odešle je na vládní server, který má stejně NSA namapovaný… To je rozdíl :D

  2. T.Z. (neregistrovaný)

    To si snad děláte … :D

  3. jfjf (neregistrovaný)

    Na vládne úcely :D sak iste normalny clovek by nedal za telefon 1700€ ani keby vedel vrait a vysavat…

    A vlade je to sumafuk kedze to ide z dani takze im to moze byt ukradnute kolko to stoji

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).