Domů » Bleskovky » V hlavní roli bezpečnost. Google zavádí povinné dvoufázové ověření

V hlavní roli bezpečnost. Google zavádí povinné dvoufázové ověření

Od dnešního dne už se do svého Google účtu nepřihlásíte pouze heslem, ale v rámci zvýšení bezpečnosti si budete muset vymyslet potvrzovací způsob. Google totiž plní své květnové předsevzetí a u všech účtů zavádí povinné dvoufázové ověření.

Bez dvoufázového ověření se ke Google účtu nepřihlásíte

Google o změně přihlašování rozesílal v minulých dnech emaily, ve kterých zmiňoval možné způsoby sekundárního ověření. Pokud jste si žádný z nich nevybrali a pokračujete v prostém přihlašování heslem, Google vám dnes automaticky aktivuje dvoufázové ověření; každé přihlášení budete muset potvrdit na známém zařízení (typicky smartphone s Androidem).

Google

Možností je pochopitelně mnohem více, kromě výzvy od Googlu na známé zařízení se můžete chránit pomocí SMS nebo hovoru na předem určené číslo, pomocí bezpečnostního klíče nebo skrze autentizační aplikace. Pokud ještě nemáte dvoufázové ověření nastavené, můžete tak učinit pomocí tohoto odkazu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Naposledy jsem se ke google účtu přihlásil někdu kolem roku 2017…
  myslím, že ještě pár let dvoufázový ověření potřebovat nebudu :-))
  Leda až si koupím jinej mobil…

 2. Asi se něco nepovedlo? Žádný mail jsem nedostal a pořád se přihlašuju jednoduše.

  • To se stává, když si autor neověří zdroje a jen přeloží, co někdo jiný převzal od dalšího nespolehlivého zdroje 👌

  • Jakub Karásek

   Autor to má vyzkoušené na vlastní kůži ;)

  • Pane autore, to je sice hezké, ale Google to fakt nezavádí globálně k jednomu dni a do účtu se stále dá bez problémů přihlásit i heslem.

 3. Taky jsem nepochopil, oč jde. Do Google se přihlašuji padesátkrát za den a přeed chvílí jsem se normálně přihlásil (tedy přihlášen jsem trvale), na PC. Nebo se to týká e-mailů ? Já jsem na tohle totiž blb, vůbec nevím, oč jde.

  • Jakub Karásek

   Pokud se padesátkrát za den přihlašujete ze stejného zařízení, je možné, že máte toto zařízení v Google účtu uloženo jako bezpečné, což je rovněž bráno za druhý faktor ověření. Zkuste se přihlásit z jiného zařízení, tam už by vám prosté heslo stačit nemělo.

 4. Jakub Karásek

  Pokud se padesátkrát za den přihlašujete ze stejného zařízení, je možné, že máte toto zařízení v Google účtu uloženo jako bezpečné, což je rovněž bráno za druhý faktor ověření. Zkuste se přihlásit z jiného zařízení, tam už by vám prosté heslo stačit nemělo.

 5. Autor píše pěkný pí..viny. 2fázové jsem vypnul a je klid.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).