Domů » Bleskovky » Užitečné: v iOS 11 budete moci dočasně odstraňovat aplikace bez ztráty jejich dat

Užitečné: v iOS 11 budete moci dočasně odstraňovat aplikace bez ztráty jejich dat

Beta verze iOS 11 odhaluje spousty funkcí, s nimiž se Apple na úvodní přednášce vývojářské konference WWDC vůbec nepochlubil. Jednou ze zajímavějších novinek je funkce „Offload App“, která pro úsporu místa v zařízení umožní dočasně odstranit aplikaci, avšak ponechá její nastavení a data pro případ její budoucí znovuinstalace.

Aplikace bude možné dočasně odstraňovat individuálně, případně se budete moci spolehnout na algoritmy Apple, které automaticky vyhodnotí, jaké aplikace vůbec nepoužíváte. Tato funkce může být velmi užitečná zejména u aplikací, které si svá nastavení a data neuchovávají ve vlastním cloudu, jako např. Facebook, Twitter, apod. Bohužel zatím nevíme, jak dlouho budou data a nastavení aplikací v iOS zařízení uchovávána.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Hodně podobnou funkci má i LG G6:

  Zajímavě působí také „Koš aplikací“. Ten uchovává odinstalované programy ještě 24 hodin v prostoru „mezi životem a smrtí“, a vy si tak můžete rozmyslet, zda se aplikace nadobro zbavit, nebo ji obnovit v původním nezměněném nastavení.

  • Ale na rozdil od LG bude tato funkce v ios opravdu fungovat

  • Nezklamal :)

  • Narozdíl od shitappleu dělá LG aspoň opravdové a použitelné telefony s funkcemy poplatné době…narozdíl od těch šuntů z čínských továren s ohryzkem na zádech, funkcemy kde chybí základní věcy mající i hloupé telefony, zaměřených na retardy a blby ;-)

  • Tak on tenhle „Koš“ má od nepaměti i iOS, ale funguje jen pro fotky a videa, které na 30 dní nechá ve složce „Nedávno smazané“, cože je mimochodem super featura. :)

  • A podobnu feature ma Windows uz od verzie 95, vola sa to kos (recycle bin) a je mimochodom super featura a funguje nielen na fotky a videa. :)

 2. Kéž by někdy přidali nahrávání hovorů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).