Domů » Bleskovky » Už nejen Windows. Hacker dokázal na OnePlus 6T rozjet Call of Duty: Modern Warfare 2

Už nejen Windows. Hacker dokázal na OnePlus 6T rozjet Call of Duty: Modern Warfare 2

Nedávno jsme psali o tom, že se úspěšně povedlo na telefonu OnePlus 6T spustit desktopovou verzi Windows 10. Šlo o variantu Windows on ARM (WoA), která je určena pro zařízení s tímto typem procesoru.

call of duty mw2 oneplus 6t

O týden později se už zřejmě povedlo vyřešit i největší problémy s portem tohoto operačního systému. Nizozemský hacker Bas Timmer totiž zveřejnil video, kde na telefonu hraje kdysi populární střílečku.

Setkání generací

PC střílečka Call of Duty: Modern Warfare 2 vyšla v roce 2009 a stejně jako ostatní díly série byla vcelku populární. Mnozí z nás si tak asi ještě pamatují, jak jsme ji na počítačích či konzolích hráli. Její spuštění na smartphonu je tak především pěknou demonstrací toho, jak rapidním tempem roste výkon mobilních čipů.

Z videa je patrné, že hra neběží zcela plynule, nicméně vypadá relativně hratelně. Pro přesnost dodáváme, že se na mapě nevyskytovali jiní hráči, kteří by případně mohli výkon ovlivnit. Je však třeba také vzít v úvahu, že hra běží kvůli odlišné architektuře v emulaci, která pochopitelně také část výkonu „spotřebuje“.

Nehledě na možná trochu nižší snímkovou frekvenci se každopádně nelze ubránit jistému úžasu nad tím, že nosíme v kapse telefony s výkonem odpovídajícím „jen“ deset let starým stolním počítačům.

Určitě bude zajímavé sledovat, co všechno bude komunita schopna se stále výkonnějšími smartphony do budoucna dělat. Podle hackera stojícího za portem Windows 10 na OnePlus 6T je totiž tento proces relativně snadno aplikovatelný i na jiné Android telefony.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

8 komentářů

 1. ten vykon je dnes takmer totožny ako bežne PC/notebooky, nie ako „10 let starý pc“ jedine čo to brzdi je ta emulacia danej hry. Keby je napisana na ARM tak tam ubytok vykonu nie je žiaden.

  • Totozny neni ani zdaleka.

  • To si zas nekdo pred tydnem precetl blabol na novinkach…

  • Už to, že jsi dal do „jedné skupiny“ notebooky a PC (= to druhé mnohem výkonnější), svědčí o tvé neorientaci v problematice.

  • Laptop je PC (od Apple či MS). Velká neorientace v problematice.
   Pro tvůj osobní posun tě naučím nový výraz, desktop.

 2. Teda ty si vostrej. Nějaké trauma?
  Anonymní diskuze je problém.

 3. Proč se tímhle krokem nevydá mrkvosoft a neprodává funkční instalátor pro arm zařízení + nativní podpora všech procesorů,gpu atd…Funguje tam i telefonování,podpora sim karty?Docela bych bral,tam nacpat steam + starší hry – hříčky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).