Už došlo i na Subaru. Japonci představili první elektromobil s dojezdem přes 500 km

Subaru Solterra 01

Subaru Solterra je nové elektrické SUV, které půjde do prodeje v příštím roce. Dočkáme se jej v Evropě, ale objeví se i na kanadském trhu nebo v USA. Vůz je postaven na platformě, kterou Subaru vyvíjí spolu s Toyotou.

V nabídce bude varianta s předním náhonem i čtyřkolka. V případě předního náhonu se o pohon stará jediný motor s výkonem 150 kW. Výkonnější varianta s pohonem všech čtyř kol pak kombinuje dvojici motorů s 80 kW, dohromady tedy dodává 160 kW. Oba modely jsou vybaveny baterií s kapacitou 71,4 kWh umístěnou v podlaze vozu. Ta podle standardu WLTC umožní dojezd až 530 km u méně výkonné verze a 460 km u čtyřkolky.

V případě vybití baterie bude k dispozici i rychlé nabíjení. Interiér Subaru Solterra vypadá na rozdíl od některých konkurentů poměrně konvenčně. Dominuje volant standardních tvarů a ani u ostatních prvků Subaru příliš neriskuje.

Součástí výbavy je také X-Mode systém pro jízdu v terénu, který můžete znát z ostatních modelů Subaru se spalovacími motory. Solterra půjde do prodeje již v příštím roce, cenovou politiku tohoto vozu zatím bohužel neznáme.

Autor článku blank
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku