Uvedení HTC One na trh se opozdí kvůli nedostatku komponent

Zahájení prodeje HTC One bude posunuto z 15. na 29. března, zdrojem informací je Clove. Jedná se o Britský online obchod s telefony. Stále je možné, že někteří operátoři ho budou mít dříve. Ale Clove cituje oficiální vyjádření HTC, které říká, že se zahájení prodeje odsouvá. Dalším potvrzením může být tweet od fanouškovského webu HTC Czech, který informuje, že O2 nemá žádné telefony na skladě. Podobné zprávy jdou i z dalších států. 

 

Pro tchajwanského výrobce je to velmi špatná zpráva. Poslední dva roky ho stíhá jeden problém za druhým a teď má prostor dostat telefon na trh před Galaxy S4, firma by se měla snažit množství maximalizovat. Ještě horší obraz dokresluje spekulace, že za zpožděním stojí nedostatek komponent na výrobu One. Pokud je to pravda, budou plány na zotavení pryč rychleji, než začnou. 

Prodeje HTC dosáhly v únoru tříletého minima. Během rozhovorů s investory na začátku minulého měsíce odhadovalo HTC tržby za první čtvrtletí na 50 až 60 miliard NT$ (3,3 – 4 mld. Kč). Za první dva měsíce, prodali telefony za polovinu spodní hranice odhadu. Na naplnění očekávání investorů je tedy potřeba ještě velká částka, kterou měl přinést model One.

HTC One dostalo vřelé přijetí, jak od medii, tak veřejnosti. Se zpožděním si přečteme řadu negativních článků a poškodí se pracně vybudovaná atmosféra kolem nového vlajkového modelu. K tomu se přidá ohromná masáž Samsungu při představení Galaxy S4, které je již za rohem. Je velké riziko, že se bude opakovat situace z předchozích dvou let, kdy po představení modelu Galaxy S, na HTC většina zákazníků zapomene.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku