Sledujte nás na YouTube

Upravený Chromecast udělá z vašeho zařízení s Androidem server pro přehrávání medií

Google minulý týden mimo Androidu 4.3 a nové generace tabletu Nexus 7 představil také příslušenství nazvané Chromecast s cenou 35 dolarů (700 korun). Jedná se o malé zařízení, které k televizoru připojíte přes HDMI a pomocí WiFi ho ovládáte mobilním zařízením. Jinak řečeno, přenášíte obsah ze svého chytrého telefonu do televize. Telefon vyšle pokyn do Chromecastu, že chcete přehrát určité video z YouTube, film z Netflixu nebo písničku z Google Music. Ale co když chcete prohlížet fotografie nebo videa uložená v telefonu?

Vývojář jménem Koushik Dutta napsal aplikaci pro Android, která promění váš telefon nebo tablet na server, ke kterému má Chromecast přístup na přehrávání uložených medií. Divím se, že podobnou funkci Google neimplementoval rovnou, jelikož se jedná o jednoduchý princip. Smutná zpráva je, že ji zatím nemůžete nainstalovat na vaše zařízení, jelikož porušuje podmínky Googlu pro používání zařízení Chromecast, které zakazuje vývojářům distribuovat aplikace bez písemného svolení od Googlu.  

David Podzimek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *