Domů » Bleskovky » Upravený Chromecast udělá z vašeho zařízení s Androidem server pro přehrávání medií

Upravený Chromecast udělá z vašeho zařízení s Androidem server pro přehrávání medií

Google minulý týden mimo Androidu 4.3 a nové generace tabletu Nexus 7 představil také příslušenství nazvané Chromecast s cenou 35 dolarů (700 korun). Jedná se o malé zařízení, které k televizoru připojíte přes HDMI a pomocí WiFi ho ovládáte mobilním zařízením. Jinak řečeno, přenášíte obsah ze svého chytrého telefonu do televize. Telefon vyšle pokyn do Chromecastu, že chcete přehrát určité video z YouTube, film z Netflixu nebo písničku z Google Music. Ale co když chcete prohlížet fotografie nebo videa uložená v telefonu?

Chromecast - Phone to Chromecast app

Vývojář jménem Koushik Dutta napsal aplikaci pro Android, která promění váš telefon nebo tablet na server, ke kterému má Chromecast přístup na přehrávání uložených medií. Divím se, že podobnou funkci Google neimplementoval rovnou, jelikož se jedná o jednoduchý princip. Smutná zpráva je, že ji zatím nemůžete nainstalovat na vaše zařízení, jelikož porušuje podmínky Googlu pro používání zařízení Chromecast, které zakazuje vývojářům distribuovat aplikace bez písemného svolení od Googlu.  

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).