Universal Control: jedna z nejočekávanějších novinek od Applu konečně míří mezi uživatele

universal control

Ekosystém zařízení od Applu je znám pro své těsné propojení, které umožňuje například zkopírovat odkaz na MacBooku a následně jej vložit do prohlížeče na iPhonu. Nyní nás čeká těsnější propojení počítače s macOS a tablety s iPadOS skrze funkci Universal Control, kterou Apple poprvé představil na své vývojářské konferenci v červnu loňského roku.

macbook ipad
Universal Control umožňuje plynulé propojení více zařízení od Applu

Universal Control ve zkratce umožňuje propojení zařízení se stejným účtem iCloud, která jsou poblíž, na té úrovni, že lze pro ovládání více zařízení využít jednu myš a klávesnici. Ve zkratce se jedná o zjednodušení používání zařízení od Applu – k tomu, abyste si mezi iPadem a Macem přetáhli soubor, vám stačí pouhé přejetí myší, která se automaticky přenese mezi zařízeními. Funkci Universal Control podporuje jak MacBook a iPad, tak stolní počítače Mac.

Universal Control - iPadOS 15 / macOS Monterey - Apple

Obdobný systém mohou uživatelé znát například od myší Logitech MX Master, které ovšem vyžadují na všech zařízeních stažený speciální software, zatímco řešení od Applu má fungovat nativně. Původně se funkce Universal Control měla objevit v operačních systémech Applu už na podzim loňského roku, nicméně se zdá, že si kalifornský gigant ukousl příliš velké sousto – Universal Control se tak objevilo v betaverzích macOS 12.3 a iPadOS 15.4 až nyní, což naznačuje plánované spuštění na jaře letošního roku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku