Cena:

Unikla maketa iPhonu 7s Plus, záda má ze skla

I když se premiéra nových iPhonů odehraje zhruba za měsíc, snímky unikají už nyní. Na serveru 9to5mac se objevily snímky makety chystaného iPhonu 7s Plus, kterou používají především výrobci příslušenství. Maketa samozřejmě není funkční, vyčíst se z ní ale dá finální podoba připravovaného jablečného zařízení.

Z fotografií makety se dá na první pohled poznat, že design se příliš nezměnil. Velký „návrat ke kořenům“ zažijí záda telefonu, která mají být ze skla. To bylo naposledy použito u iPhonu 4s, poté už Apple používal jen hliník. Sklo má zároveň tu vlastnost, že neblokuje telefonní signál. Apple se tak může zbavit nevzhledných plastových předělů.

Velkou spekulovanou novinkou má být také indukční nabíjení. To by vysvětlovalo rozhodnutí opět použít na zádech sklo. Při použití hliníku by v Applu museli vymyslet, jak zakomponovat bezdrátové nabíjení bez neestetických děr v zadním krytu. Na to, co si pro nás Apple skutečně připravil, si však budeme muset počkat do září.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.