Vize displeje smartphonu bez rámečků je s námi již delší dobu a výrobci se postupem času tomuto ideálu přibližují. Dočasným řešením byly různé typy výřezů, průstřelů i výsuvných modulů s fotoaparáty. Xiaomi se nad problémem zamyslelo ještě úplně jinak a nechalo si patentovat otočnou konstrukci, která dovolí zadní fotoaparáty využít pro selfie. Samotný displej na přední straně by tak byl rozdělen na dvě části, z nichž jedna by se horizontálně otáčela.

Otočnou konstrukci již dříve použilo několik výrobců, ale způsob řešení se u každého trochu lišil. Oppo N1 vsadil na otočný fotoaparát nad displejem a třeba Asus Zenfone 6 nabídl výklopný fotoaparát. Software by musel být v případě reálného produktu od Xiaomi upraven tak, aby dokázal pracovat s dvěma displeji, a perfektně je spojil v jednu plochu. Velké pochybnosti jsou i s případnou odolností a výdrži mechanismu otáčení. V roce 2005 nabídla otočnou konstrukci v jednom ze svých telefonu i finská Nokia. Model 3250 však nesloužil k dosažení bezrámečkového designu. Jednalo se spíše o experiment, který neměl dlouhého trvání.

Patent samozřejmě neznamená, že Xiaomi chystá přijít s produktem, který se dostane do prodeje. Tato čínská společnost se však experimentů nebojí a například koncept Mi Alpha se realizace dočkal. Bude tento způsob otočného modulu s displejem na jedné straně a fotoaparátem na druhé revolucí mobilního průmyslu? Určitě ne. Výrobci nám však stále ukazují, že existuje mnoho možností, jak přemýšlet nad smartphony.
Hnus, jak ten vyjížděcí Samsung :D ze Snap 660 tuším hlavně že stojí 15K :D
Vzhledem k tomu, že lidi mají problém s ohybem u Galaxy Fold, který není prakticky vidět, nedokážu si představit, že bych měl telefon s rozpůleným displejem.
Tudy cesta nevede, navíc to bude výrazně rušit ten předěl, který bude dost viditelný.
Tento patent tak není unikátní, ale spíše zoufalý.
Chlapci už neví co by….