Domů » Bleskovky » Oppo N1: Obří smartphone s otočným objektivem (videopohled z MWC)

Oppo N1: Obří smartphone s otočným objektivem (videopohled z MWC)

Při procházení pavilonů na letošním MWC jsme nemohli minout stánek společnosti Oppo, kde jsme si mohli naživo osahat model N1. Tomuto exotickému zařízení dominuje 5,9“ IPS displej s Full HD rozlišením (377 ppi) a podporou zvýšené citlivosti. Dostatek výpočetního výkonu zajišťuje čtyřjádrový procesor Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz (pro každé jádro) a akcelerátor grafiky Adreno 320. Pro potřeby systému a aplikací je k dispozici 2 GB operační paměti a interní úložiště schopné pojmout maximálně 16 nebo 32 GB dat (v závislosti na verzi).


Dva obři: Oppo N1 a LG G Flex

Největší pozornost na sebe strhává třináctimegapixelový fotoaparát (světelnost f/2.0) složený z šesti elementů. Umístěn je na pohyblivém kloubu s možností aretace v rozpětí od 0° do 206°. Na naše dotazy o budoucí spolehlivosti otočného mechanismu výrobce uvedl, že kloub má vydržet několik tisíc plných otočení. Toto konstrukční řešení zároveň nahrazuje čelní kamerku, což nejvíce ocení uživatelé, kteří potřebují vysoce kvalitní záznam pro videokomunikaci.

Smartphone jako celek působí robustním dojmem a svými rozměry zapadá do kategorie tabletofonů. Oppo N1 s hmotností 213 gramů rozhodně není žádný kolibřík, což může mnoho uživatelů odradit od případné koupě.

 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).