Sledujte nás na YouTube

Ukáže Samsung na MWC nový tablet s procesorem Exynos 5250?

Před několika měsíci vypluly na povrch první informace o chystaném čipsetu od Samsungu s označením Exynos 5250. Zatímco drtivá většina výrobců se soustředí na vývoj čtyřjádrových procesorů, Samsung se rozhodl jít cestou vylepšení své řady SoC z rodiny Exynos. Korejský gigant se při zveřejnění čtvrtletních výsledků pochlubil pokrokem při vývoji nového Exynosu 5250 a zároveň prozradil, že s jeho rozsáhlou výrobou hodlá začít ve druhém čtvrtletí letošního roku. Nový čipset bude využívat architektury ARM Cortex A-15 a jeho taktovací frekvence bude činit úctyhodných 2,0 GHz. Dle slov výrobce přinese nová generace Exynosu zhruba o 40 % vyšší výkon než současné procesory typu Cortex A-9.

-

Co se týče využití, tak zprvu se nový procesor objeví v tabletech a postupem času má zavítat i do smartphonů. Prvního tabletu, v jehož útrobách se bude nácházet Exynos 5250, se možná dočkáme už na MWC 2012. Na základě nepodložených informací se bude jednat o zařízení s 11,6″ displejem a rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Z jakého důvodu se Samsung rozhodl o navýšení úhlopříčky si netroufáme odhadovat, možná se tím chce pouze odlišit od konkurence. Další zvěsti dokonce hovoří, že v těle tabletu se bude ukrývat stylus. V naši redakci si myslíme, že tato varianta není až tak nereálná, jelikož Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich už sám o sobě obsahuje nativní podporu pro použití stylusu. Nakolik se budou tyto spekulace shodovat s realitou zjistíme již za několik týdnů na MWC 2012 v Barceloně. Jisté je, že se bude na co těšit.

-

Zdroj: Pocketnow

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentáře

 1. fbio (neregistrovaný)

  Tak stylus je hodně reálnej. Když ho nasadili do Galaxy Note, tak myslím, že ho budou dávat he všem tabletům s ICS.

  • mino (neregistrovaný)

   Tak tablet so stylusom už Samsung ukazal v novembri, keď Adobe predstavoval nový Photoshop Touch pre tablety.

   Inak toto sú staré špekulácie, len to teraz v zahraničí zas niekto pre MWC znovu vytiahol

  • Wolf9 (neregistrovaný)

   mino: A nebyl to normálně stylus pro kapacitní displeje? Takových je… jenže to jaksi není ono, protože jsou všechny tlusté jako menší prstík.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *