Domů » Bleskovky » Ukáže Samsung na MWC nový tablet s procesorem Exynos 5250?

Ukáže Samsung na MWC nový tablet s procesorem Exynos 5250?

Před několika měsíci vypluly na povrch první informace o chystaném čipsetu od Samsungu s označením Exynos 5250. Zatímco drtivá většina výrobců se soustředí na vývoj čtyřjádrových procesorů, Samsung se rozhodl jít cestou vylepšení své řady SoC z rodiny Exynos. Korejský gigant se při zveřejnění čtvrtletních výsledků pochlubil pokrokem při vývoji nového Exynosu 5250 a zároveň prozradil, že s jeho rozsáhlou výrobou hodlá začít ve druhém čtvrtletí letošního roku. Nový čipset bude využívat architektury ARM Cortex A-15 a jeho taktovací frekvence bude činit úctyhodných 2,0 GHz. Dle slov výrobce přinese nová generace Exynosu zhruba o 40 % vyšší výkon než současné procesory typu Cortex A-9.

-

Co se týče využití, tak zprvu se nový procesor objeví v tabletech a postupem času má zavítat i do smartphonů. Prvního tabletu, v jehož útrobách se bude nácházet Exynos 5250, se možná dočkáme už na MWC 2012. Na základě nepodložených informací se bude jednat o zařízení s 11,6″ displejem a rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Z jakého důvodu se Samsung rozhodl o navýšení úhlopříčky si netroufáme odhadovat, možná se tím chce pouze odlišit od konkurence. Další zvěsti dokonce hovoří, že v těle tabletu se bude ukrývat stylus. V naši redakci si myslíme, že tato varianta není až tak nereálná, jelikož Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich už sám o sobě obsahuje nativní podporu pro použití stylusu. Nakolik se budou tyto spekulace shodovat s realitou zjistíme již za několik týdnů na MWC 2012 v Barceloně. Jisté je, že se bude na co těšit.

-

Zdroj: Pocketnow

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Tak stylus je hodně reálnej. Když ho nasadili do Galaxy Note, tak myslím, že ho budou dávat he všem tabletům s ICS.

    • Tak tablet so stylusom už Samsung ukazal v novembri, keď Adobe predstavoval nový Photoshop Touch pre tablety.

      Inak toto sú staré špekulácie, len to teraz v zahraničí zas niekto pre MWC znovu vytiahol

    • mino: A nebyl to normálně stylus pro kapacitní displeje? Takových je… jenže to jaksi není ono, protože jsou všechny tlusté jako menší prstík.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).