Domů » Bleskovky » Úhádnete, jaký je nejpoužívanější mobilní čip současnosti? Výsledek vás překvapí

Úhádnete, jaký je nejpoužívanější mobilní čip současnosti? Výsledek vás překvapí

Svět smartphonů kolem nás nejsou pouze vlajkové modely poháněné těmi nejvýkonnějšími Snapdragony, Exynosy a Helii. Spousta lidí má v kapse smartphone na vyřizování hovorů a textových zpráv, a takovým zpravidla hodnoty jako počet a takt jader, případně kapacita operační paměti nic neříká. Analytická agentura DeviceAtlas přišla se zajímavou statistikou, která ukazuje, jaké hardwarové konfigurace byly u smartphonů nejčastější ve druhém kvartále letošního roku.

Podle statistiky byl nejpoužívanějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 410 z roku 2013, následovaný jablečnými čipsety A7 a A9. Většinu trhu s čipsety ovládá společnost Qualcomm, v asijských a rozvojových zemích mu ale zdatně sekunduje čínský MediaTek. V mnoha zemích je ale také velmi vysoko Samsung. Nejpoužívanějším smartphonem s Androidem je dvojlístek Samsung Galaxy S7 a S7 edge.

Zajímavá je také statistika týkající se operační paměti; v minulém kvartále měly smartphony nejčastěji 1 nebo 2 GB, v zemích jako Kolumbie, Nigérie, Rusko, Brazílie, Egypt či Argentina je stále vysoké procento telefonů s 512 MB RAM.

Statistiky také odhalují, jak je to s používáním Dual SIM telefonů. Zatímco v Indii mají dva sloty na SIM kartu 2/3 telefonů, v USA je to pouhých 4,1 procent. Nejvíce aktuálně používaných telefonů pochází z roku 2015, přičemž zařízení z roku 2012 je v oběhu stále více, než letošních modelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shepii
Uživatel
shepii

„Podle statistiky byl nejpoužívanějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 410 z roku 2013, následovaný jablečnými čipsety A7 a A9.“ No já tedy vidím něco jiného. Z té tabulky jasně vyplývá, že nejpoužívanějším čipsetem byl za uvedené období Apple A9 (8 států) a až druhý byl Qualcomm Snapdragon 410 (6 států).

Shone9522
Uživatel
Shone9522

Nehodlám se tu zastávat autora článku, ale to že je A9 v 8 zemích první neznamená, že je nejrozšířenější. když se podíváte hned na první 4 uvedené, tak zalidněnost Argentiny vs Australie a Brazilie vs Kanada to je jak srovnávat Německo a ČR. Navíc to i dost vypovídá o financích jednotlivých zemí. Toto srovnání v tabulce je defakto nic neříkající údaj pro srovnání.

shepii
Uživatel
shepii

Já netuším, jak to ve skutečnosti je, a abych pravdu řekl, ani mě to nezajímá. Pokud sem ale dá autor článku nějakou tabulku, tak by bylo dobré, kdyby z ní vycházel a jestli je, pokud jde o obsah článku, nicnevypovídající, tak jí pak nemá uvádět.

Filip
Anonym
Filip

Jak už psal kolega tak autor by měl vycházet z dat, která do článku dal. Ne něco napsat a pak sem hodit úplně jinou tabulku.

Jinak mi to i tak přijde jako úspěch, procesory z řady Ax jsou vždy jen v pár modelech a to těch dražších (zpravidla 2 telefony a tak jeden až dva tablety), což je proti množství telefonu osazených snapdragonem opravdu zanedbatelný počet.

kozzi11
Uživatel
kozzi11

No to že průzkumy jsou lež jsem si zvykl, ale pokud jim nerozumíte. Tak je raději ani neširte a ještě úplně blbě. Je mi líto jak se kvality tohoto portálu zhoršila :-(