Domů » Bleskovky » Úhádnete, jaký je nejpoužívanější mobilní čip současnosti? Výsledek vás překvapí

Úhádnete, jaký je nejpoužívanější mobilní čip současnosti? Výsledek vás překvapí

Svět smartphonů kolem nás nejsou pouze vlajkové modely poháněné těmi nejvýkonnějšími Snapdragony, Exynosy a Helii. Spousta lidí má v kapse smartphone na vyřizování hovorů a textových zpráv, a takovým zpravidla hodnoty jako počet a takt jader, případně kapacita operační paměti nic neříká. Analytická agentura DeviceAtlas přišla se zajímavou statistikou, která ukazuje, jaké hardwarové konfigurace byly u smartphonů nejčastější ve druhém kvartále letošního roku.

Podle statistiky byl nejpoužívanějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 410 z roku 2013, následovaný jablečnými čipsety A7 a A9. Většinu trhu s čipsety ovládá společnost Qualcomm, v asijských a rozvojových zemích mu ale zdatně sekunduje čínský MediaTek. V mnoha zemích je ale také velmi vysoko Samsung. Nejpoužívanějším smartphonem s Androidem je dvojlístek Samsung Galaxy S7 a S7 edge.

Zajímavá je také statistika týkající se operační paměti; v minulém kvartále měly smartphony nejčastěji 1 nebo 2 GB, v zemích jako Kolumbie, Nigérie, Rusko, Brazílie, Egypt či Argentina je stále vysoké procento telefonů s 512 MB RAM.

Statistiky také odhalují, jak je to s používáním Dual SIM telefonů. Zatímco v Indii mají dva sloty na SIM kartu 2/3 telefonů, v USA je to pouhých 4,1 procent. Nejvíce aktuálně používaných telefonů pochází z roku 2015, přičemž zařízení z roku 2012 je v oběhu stále více, než letošních modelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments