Domů » Bleskovky » Udělej si sám: Xiaomi Mi 9T Pro s průhlednými zády vypadá vážně dobře

Udělej si sám: Xiaomi Mi 9T Pro s průhlednými zády vypadá vážně dobře

Xiaomi Mi 9T Pro (v zahraničí také prodávaný jako Redmi K20 Pro) je bezesporu zajímavý smartphone, který nabízí vesměs vlajkové parametry s několika málo kompromisy vyváženými rozumnou cenou. Pravděpodobně se tak bude jednat o masově velmi úspěšný model, a tak se na něj podíval ve svém tradičním odolnostním testu i youtuber JerryRigEverything.

Xiaomi Mi 9T Pro

Xiaomi Mi 9T Pro: odolný po všech směrech

Xiaomi není ve výrobě smartphonů žádný nováček, a tak ani 9T Pro netrpí po konstrukční stránce žádnými neduhy. Jedná se o typický slepenec kovového rámečku a skleněných ploch z ochranného skla Gorilla Glass; to znamená klasickou odolnost vůči materiálům o tvrdosti 5 a nižší. Potěšující je, že poddisplejová čtečka otisků prstů funguje i v situacích, kdy je ochranné sklo nad ní poměrně hodně poškrábané.

Redmi K20 Pro Durability Test! - Is Value Worth it?!

Pravděpodobně nejcitlivější součástí telefonu je vysouvací selfie kamerka, která je osazena do plastového kvádříku, avšak v testu svoji odolnost obhájila; ani několik nárazů neomezilo její funkčnost. O poškrábání čočky selfie kamerky se bát nemusíte, kryje ji stejné ochranné sklo jako zbytek telefonu. Telefon jako celek drží příkladně pohromadě, a tak se jej nepodařilo ani ohnout, ani zlomit.

Udělej si sám: průhledná záda

Jelikož Mi 9T Pro vyšel z testu prakticky bez ztráty kytičky, mohl si hlavní protagonista dovolit natočit pokračování. V něm provedl kompletní rozborku, a také ukázku toho, jak si vyrobit zcela průhledná záda. Jako u jiných slepenců je zapotřebí horkovzdušná pistole, přísavka a několik tenkých nekovových destiček, s jejichž pomocí lze oddělit záda od zbytku telefonu.

Redmi K20 Pro Teardown - Value Champion is Clear!?

I přestože telefon nesplňuje papírově žádnou normu voděodolnosti, je slepený velmi dobře a na některých místech je dokonce k vidění i gumové těsnění. Otevřením zařízení se dostanete k plastovým krytkám chránící útroby zařízení, po jejich odšroubování jsou již patrné jednotlivé komponenty včetně speciálního vysouvacího fotomodulu.

k20 pro transparent

Průhlednost zad lze pak vyrobit jednoduše – stačí z vnitřní strany skla odstranit fólii s barevným povlakem. Poté stačí vše smontovat nazpět a skleněný kryt přilepit na své místo; aby byl neustále k vidění mechanismus vysouvací kamerky, je ještě zapotřebí patřičně upravit jeho plastovou krytku.

Nutno podotknout, že se jedná o neoficiální zásah, který zbavuje zařízení záruky; z tohoto důvodu SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Strašně se mi líbí jak tenhle člověk ničí ty nudloidní mobily a natáčí to v 16:9 kde si to na celé ploše displeje vychutnám :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).