Cena:

U OnePlus 5 je vše naopak: displej vzhůru nohama a prohozený záznam sterea

I když je OnePlus 5 velmi dobře vybavený smartphone, potýká se od začátku s několika problémy – někteří uživatelé mají problém s Wi-Fi připojením, video nahrávané ve 4K není stabilizované, a kromě toho se vyskytly problémy se skrolováním na displeji a se záznamem stereo zvuku.

Displej vzhůru nohama

OnePlus 5 se od začátku potýká se špatnou odezvou při vertikálním skrolování, což je doprovázeno tzv. želé efektem. Paradoxně tento efekt zmizí, pokud OnePlus 5 otočíte vzhůru nohama; u „normálních“ telefonů tomu bývá přesně naopak.

OnePlus 5 má zcela totožný panel jako jeho předchůdce OnePlus 3T, avšak kvůli umístění řadiče při spodní straně je do novinky vsazen vzhůru nohama. Údajně za to může kopírování Apple iPhone 7 Plus – OnePlus chtělo mít duální fotoaparát a antény na stejném místě jako jablečný konkurent a na připojení displeje už při horní straně zařízení už nezůstalo místo.

Otázkou je, zda je možné tento neduh opravit softwarově a zda k nápravě vůbec někdy dojde; OnePlus totiž tvrdí, že želé efekt je u skrolování zcela přirozený.Nepřehlédněte

OnePlus 5 v redakci: jaké jsou naše první dojmy? (video)

Převrácené stereo

Co však naopak má být v příštím updatu opraveno, je záznam videa se stereo zvukem. Pokud totiž držíte telefon na šířku a máte domovské tlačítko nalevo, kanály zvuku jsou ve výsledném videu prohozené, což je nejlépe patrné při poslechu ve sluchátkách. Se stejným problémem se přitom prý potýká i OnePlus 3T.

OnePlus 5 stereo recording issue [headphones required]
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.