Domů » Bleskovky » U displeje Redmi K30 lze navýšit obnovovací frekvenci na rekordní hodnotu

U displeje Redmi K30 lze navýšit obnovovací frekvenci na rekordní hodnotu

Rozlišení displejů ve smartphonech už dosáhlo svého vrcholu, a tak výrobci hledají další veličiny, které lze v marketingových materiálech prodat. V oblasti displejů je nyní populární navyšování obnovovací frekvence, což zajišťuje větší plynulost při zobrazování dynamických scén. Z typických 60 Hz jsme se dostali na 90, poté dokonce na 120 Hz, Redmi ale chce jít ještě dál.

Redmi K30 5G 144Hz Refresh Rate Live Demo

Displej Redmi K30 zvládne obnovit obraz 144× za vteřinu

Čínská značka spadající pod společnost Xiaomi demonstrovala na svém stávajícím smartphonu Redmi K30 5G softwarovou úpravu, která odemkla možnost používat integrovaný panel s obnovovací frekvencí 144 Hz; v běžném provozu je přitom maximem 120 Hz. Video z laboratorního testu vypustil do světa sám ředitel Redmi Lu Weibing, ovšem zatím nebylo řečeno, zda bude tato funkce zpřístupněna i prodejních kusů v rámci aktualizace. Hardware je sice na tuto obnovovací frekvenci připraven, ovšem vyšší frekvence si vybírají daň ve vyšší spotřebě energie.

redmi k30 3

Nutno podoktnout, že telefony mají v této oblasti stále co dohánět, 144 Hz je v současnosti jakýmsi standardem u herních počítačových monitorů, ASUS dokonce na CES představil monitor s obrazovkou s obnovovací frekvencí 360 Hz. Hon za co nejvyššími tabulkovými hodnotami tak zdá se jen tak neskončí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Není Realm pod Oppo, čistě náhodou?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).