Domů » Bleskovky » U displeje Redmi K30 lze navýšit obnovovací frekvenci na rekordní hodnotu

U displeje Redmi K30 lze navýšit obnovovací frekvenci na rekordní hodnotu

Rozlišení displejů ve smartphonech už dosáhlo svého vrcholu, a tak výrobci hledají další veličiny, které lze v marketingových materiálech prodat. V oblasti displejů je nyní populární navyšování obnovovací frekvence, což zajišťuje větší plynulost při zobrazování dynamických scén. Z typických 60 Hz jsme se dostali na 90, poté dokonce na 120 Hz, Redmi ale chce jít ještě dál.

Displej Redmi K30 zvládne obnovit obraz 144× za vteřinu

Čínská značka spadající pod společnost Xiaomi demonstrovala na svém stávajícím smartphonu Redmi K30 5G softwarovou úpravu, která odemkla možnost používat integrovaný panel s obnovovací frekvencí 144 Hz; v běžném provozu je přitom maximem 120 Hz. Video z laboratorního testu vypustil do světa sám ředitel Redmi Lu Weibing, ovšem zatím nebylo řečeno, zda bude tato funkce zpřístupněna i prodejních kusů v rámci aktualizace. Hardware je sice na tuto obnovovací frekvenci připraven, ovšem vyšší frekvence si vybírají daň ve vyšší spotřebě energie.


redmi k30 3

Nutno podoktnout, že telefony mají v této oblasti stále co dohánět, 144 Hz je v současnosti jakýmsi standardem u herních počítačových monitorů, ASUS dokonce na CES představil monitor s obrazovkou s obnovovací frekvencí 360 Hz. Hon za co nejvyššími tabulkovými hodnotami tak zdá se jen tak neskončí.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marek.gabik
Uživatel
marek.gabik

Není Realm pod Oppo, čistě náhodou?

shepii
Uživatel
shepii

Je. A?