Domů » Bleskovky » Twitter konečně uvolnil aplikaci Vine pro sdílení krátkých videí i pro Android

Twitter konečně uvolnil aplikaci Vine pro sdílení krátkých videí i pro Android

Na začátku letošního roku Twitter představil novou službu a aplikaci pro iOS – Vine. Ta umožňuje sdílet krátká videa o délce šest sekund a jsou dostupná na sociální síti služby. Zároveň je možné je sdílet na Twitter a Facebook. Zatímco popularita služby je diskutovatelná, dočkala se vyřešení jednoho z hlavních problémů, a to nedostatku dostupnosti na zařízeních s Androidem.

 

Twitter dnes vydal aplikaci pro Android, prakticky šest měsíců po iOS je konečně dostupná. Verze pro Android dostala jednu vlastnost navíc, a sice zoom pro videa. Bohužel však chybí řada základních vlastností z verze pro iOS: možnost nahrávat přední kamerou, hledání, zmínky, hashtagy, možnost sdílet na Facebook. Twitter však slibuje, že všechny přijdou v aktualizacích v nejbližších týdnech. Aplikace je dostupná pro zařízení s Androidem s verzí systému 4.0 a výše. Twitter zároveň oznámil, že služba Vine má 13 milionů uživatelů po celém světě.

 

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. novass (neregistrovaný)

    a Rudy Huyn dělá na neoficiálním klientu pro WP

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).