Twitter konečně dostane dlouho očekávanou funkci. Přístup k ní budou mít jen vyvolení

Twitter Feature

Jestli oblíbené sociální síti Twitter něco zoufale chybí, je to tlačítko umožňující editaci příspěvku. Mikroblogovací služba za celou dobu své existence návrhy na integraci této funkce odmítá, což staví její uživatele do nelichotivé pozice. Pokud totiž ve svém příspěvku uděláte chybu, máte dvě možnosti: buďto tweet nenávratně smažete a napíšete znovu (čímž přijdete o všechny reakce), nebo nad omylem mávnete rukou.

Nyní se konečně objevilo světlo na konci tunelu. Zástupci Twitteru oficiálně oznámili, že na tlačítku umožňujícím editovat příspěvky pracují už od loňského roku a že ho v následujících měsících zpřístupní také pro své uživatele. V oznámení si přitom rýpnuli do svého největšího akcionáře Elona Muska poznámkou, že na tento nápad nepřišli díky anketě, kterou včera miliardář zveřejnil na svém profilu. Hlasovalo v ní téměř 4,5 milionu respondentů. Výsledek je nepřekvapivý: 73,6 % respondentů by tlačítko pro editaci ocenilo.

Kuriózní je, že Twitter oznámil přidání tohoto tlačítka už před pár dny, konkrétně 1. dubna. Vzhledem k tomu, že tuto informaci sdílel na apríla, jen málokdo jí bral vážně. Jak se ovšem ukázalo, Twitter si na rozdíl od nás legraci nedělal.

Sociální síť bohužel prozatím neposkytla podrobnější informace o tom, jak bude editační tlačítko fungovat. Nevíme tedy, jak se budou úpravy zobrazovat či zda bude možné nahlížet do revizí. Jisté je jen to, že alespoň pro začátek nebude k dispozici pro všechny, ale pouze pro držitele předplatného Twitter Blue. To je bohužel prozatím dostupné pouze v anglicky mluvících zemích, jako jsou Spojené státy, Kanada, Austrálie či Nový Zéland. Doufejme, že tlačítko pro úpravu příspěvků uvolní Twitter v budoucnu také pro běžné smrtelníky a neponechá jí jen jako prémiovou funkci za příplatek.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku