TOPlist

Twitter jako ilegální úložiště pro filmy? Nový limit dovoluje nahrávat dlouhá videa

Aplikace Twitter na chytrém telefonu
  • Limit pro videa nahraná na Twitter se rozšířil na celé dvě hodiny
  • Bohužel má celou řadu omezení
  • Kromě předplatného Twitter Blue lze takto dlouhá videa nahrávat jen z webu či iOS

Sociální síť Twitter sice primárně stojí na psaném slovu zredukovaném do 280 znaků, avšak multimédia v podobě fotografií i videí mnohdy vydají za více než tisíc slov. Uživatelům, kteří rádi na tuto populární síť nahrávají videa, se rozhodl vyjít vstříc také majitel Elon Musk. Nový limit pro maximální délku videí v rozlišení Full HD je 8 GB, přičemž délka nesmí přesáhnout 2 hodiny.

Jako všechno i toto má hned několik háčků. Nový maximální limit je k dispozici pouze pro předplatitele Twitter Blue, což až tak překvapivé není. Možnost nahrávat dlouhá videa ve Full HD rozlišení je prozatím omezena pouze na mobilní platformu iOS a webové rozhraní, přičemž majitelé telefonů a tabletů s Androidem se musí alespoň spokojit s limitem 10 minut. První uživatelé už stihli nová pravidla otestovat a nutno podotknout, že k tomu přistoupili velmi kreativně.

Pod oznamovacím tweetem samotného Muska si jeden z uživatelů dovolil nahrát rovnou celý film, konkrétně Shrek Třetí. Tento příspěvek z pochopitelných důvodů příliš dlouho na síti nevydržel, avšak už nyní se dá na Twitteru shlédnout celá řada snímků, jako například nedávný Super Mario Bros. ve filmu. Pokud nemáte zájem o předplatné Twitter Blue, budete si muset i nadále vystačit s publikací videí o délce 140 sekund.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku