Domů » Bleskovky » Na tuto nabíječku si dejte pozor, je v ní schovaná špiónská kamera

Na tuto nabíječku si dejte pozor, je v ní schovaná špiónská kamera

Na serveru pro kolektivní financování IndieGogo se objevil zajímavý produkt, nabíjecí adaptér Lookout Charger. Na první pohled se skutečně jedná o klasickou nabíječku s USB-A výstupem, ve skutečnosti však kromě nabíjení telefonů a tabletů zvládá i jiné věci.

lookout

V adaptéru je totiž uschovaná kamera, která má podle výrobců sloužit jako nenápadné bezpečnostní řešení v mnoha situacích – pokud se vám po bytě pohybují řemeslníci bez dozoru, pokud máte nezbedné děti či domácího mazlíčka, případně podezříváte svého partnera z nevěry. Díky této kamerce budete mít domácnost plně pod kontrolou.

LOOKOUT Charger - The World's First Stealth Security Camera and Phone Charger

Kamerka je schopná zaznamenávat video ve Full HD rozlišení se zvukem v kontinuální smyčce 3-4, resp. 6-7 hodin podle zvolené kapacity paměti. Ta činí buď 16, nebo 32 GB a nelze ji nijak rozšířit; v případě delšího záznamu dochází k mazání těch nejstarších záznamů. Díky tomu, že je adaptér neustále připojen do sítě, nevyžaduje k napájení žádný akumulátor. Naopak je schopný splnit i to, za co se vydává – nabíjet zařízení. Výrobce slibuje kompatibilitu s většinou světových síťových zásuvek, včetně té evropské.

batt

Výhodou Lookout kamerky má být jednoduché nastavení za pomoci připojeného smartphonu s Androidem či iOS, bohužel veškeré spojení je pouze kabelové. Kamerka nepodporuje žádné bezdrátové technologie, takže např. jako videochůvička neposlouží, videa je vždy nutné stáhnout z adaptéru kabelem. Pokud vás tedy navštíví zloděj a odcizí i samotný adaptér, nezůstane vám ani kamerka, ani důkazy.

Lookout Charger si již na svoji existenci na IndieGogo několikanásobně vydělal, v květnu má být zahájena masová produkce s tím, že první kusy dorazí k majitelům v červnu. Na IndieGogo si aktuálně kamerku koupíte za 90 dolarů (asi 2 300 korun bez DPH za 16 GB verzi), případně za 140 dolarů (asi 3 500 korun bez DPH za 32 GB verzi).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. V cesku nepouzitelna ( zemnici kolik )

  2. Silne nedotazeny výrobek. Paměť na maximalne 7 hodin záznamu v kombinaci se synchronizaci pouze kabelem z toho dela akorát predrazenou USB nabíječku…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).