TSMC příští rok začne vyrábět 3nm čipsety. Apple se přidá později

apple m3 feature black

Tchajwanská společnost TSMC patří mezi největší výrobce čipů na světě. Jejích služeb využívají všichni velcí hráči, mimo jiné třeba Qualcomm, MediaTek či Apple. V současné době se začínají objevovat první čipsety vyrobené 4nm technologií, jako je kupříkladu Snapdragon 8 Gen 1 či Dimensity 9000. To ovšem neznamená, že by firma TSMC usnula na vavřínech.

800 600 MacBook Air M1
MacBooky budou od roku 2023 osazeny čipsety postavenými na 3nm technologii

Podle informací serveru DigiTimes chystá TSMC komerční výrobu čipsetů postavených na 3nm technologii, a to už ve čtvrtém kvartálu roku 2022. Tím dá prostor rivalům Applu, který plánuje výrobu svých čipsetů postavených na technologii TSMC až v roce 2023. Čipsety vyrobené 3nm technologií by měly pohánět jak Macy, tak chystané iPhony 15.

Apple nasadí 3nm výrobní technologii TSMC až v roce 2023

Wayne Ma ze serveru The Information minulý měsíc zveřejnil informaci, že čipsety M3 pro počítače Applu budou moci být osazeny až 40 jádry, zatímco současné čipsety M1 mohou disponovat pouze 8 jádry, respektive 10 jádry v případě čipsetů M1 Pro a M1 Max. Pro Apple bude znamenat přesun na 3nm výrobní technologii nejen znatelný nárůst výkonu, ale také vyšší efektivitu fungování.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku