Domů » Bleskovky » True Calendar 8: Další náhrada kalendáře pro Windows Phone 8

True Calendar 8: Další náhrada kalendáře pro Windows Phone 8

Kalendář ve Windows Phone 8 je jednou z často zmiňovaných součástí systému, kterým by rozhodně slušelo přepracování za účelem větší přehlednosti a pohodlnějšího ovládání. Zatím se tak ovšem nestalo, a tak se šance na oslovení zákazníků chopili vývojáři. Po velice povedeném nástroji Chronos Calendar, který se může pochlubit dokonce českým rozhraním a podporou místních svátků, se nyní ve Storu objevil další přírůstek – True Calendar 8.

True Calendar 8 nemůže podobně jako ostatní nástroje tohoto typu kvůli omezením v API stoprocentně využít vestavěný kalendář v systému, proto je pro správnou funkčnost potřeba jej nejdříve propojit přímo s vaším Microsoft účtem. Pokud v něm máte vytvořeno více různých kalendářů, můžete si následně vybrat, které z nich se budou synchronizovat a zobrazovat na živé dlaždici. Ta dokáže zobrazit až pět nadcházejících událostí, aktuální datum a číslo týdne. Osobně mi ale po designové stránce více vyhovuje dlaždice u zmíněného Chronos Calendaru.

  

True Calendar 8 je zatím ve verzi 1.0.0.1, autor ale slibuje další vývoj a nové funkce. Plná verze stojí 31,49 Kč, k dispozici je ale i bezplatný trial, takže si můžete aplikaci určitě alespoň vyzkoušet. Vaše postřehy a názory pak rádi uvítáme v diskuzi pod článkem.

-

Miroslav Havlíček

11 komentářů

 1. Má dobře našlápnuto, sice zatím nedosahuje funkčnosti např. WeekView, ale designově vypadá ze všech kalendářů nejlépe. Metro :-)

 2. johny (neregistrovaný)

  Awww, no né, windowsphone už má třetí kalendář… Už se celej tetelim až po 5ti letech se taky zde začnou objevovat todo aplikace

  • co to mělo být za ubohý trolí výkřik proboha? :-D

   Todo aplikací je na store obrovské množství, stačí si vybrat.

  • johny (neregistrovaný)

   Tak srovnej todo aplikace u ostatnich a na wp. To je naprosto k smichu! Umi to vzdy synchronizovat max s jednou sluzbou (a to jeste v tom lepsim pripade), interface neintuititivni ve vsech pripadech, stejne jako hnusna grafika. Funkcnost k nicemu. Tohle neni zadny todo. Takle funguje integrovany poznamkovy blok od Office.

   AwesomeNote, 2do, Wunderlist, Astrid… to jsou todo aplikace. Ne chronos calendar, ne Evernote, uz vubec ne ty odskrtavaci nakupni seznamy!

  • já ti nevím, ale mě třeba tahle [odkaz]

   přijde velmi přehledná a pěkná.

  • Jan (neregistrovaný)

   Jaj, to fakt bolelo… Je videt, ze jsi ve znalosti WP mimo… Ale hlavni je vlozit komentar, troli komentar ze?

  • Tys nám to teda nandal :D Jdu zahodit dvůj telefon, protože jsou na ně jen čtyři kvalitní kalendáře. To je tragédie…

  • johny (neregistrovaný)

   Kluci jsem rad ze vam to staci a vyhovuje;) vam jsem nic nenandaval, jen mi stve ze windowsu chybi apps, ktere potrebuji.

 3. Používám Chronos a vyhovuje mi naprosto.

 4. p.a.Ť.o (neregistrovaný)

  Ale tak… Buďme upřímní a soudní- kalendář na WP je jedna velká tragédie a tyhle „nadstavby“ v podobě Week View a Chronos ho určitě nezachrání. Je ale srandovní sledovat, jak se WP považuje za pracovní nástroj, byť právě to, co slouží k práci nejvíce- kalendář- stojí za velké H. Ještě horší je skutečnost, že tím pádem ten systém nelze považovat ani za herní- protože hry stojí za další velké H. Takže asi tak :-)

 5. Víte, celou dobu sleduju co se děje kolem mobilních telefonů. Rád bych si koupil nějaký opravdu „chytrý“ a nabušený telefon a je mi jedno jestli to bude iOS, Android, nebo WP8 a kolik bude stát. Ale ať to vezmu ze všech možných stran, tak krom:

  1. Kvality fotoaparátu (Na to mám Sony RX-100)

  2. Komfortu prohlížení webu (Na to mám notebook)

  3. Velké obrazovky pro čtení. (na to mám Kindle PaperWhite)

  Jsem čím dál, tím víc spokojenější s mou starou hacknutou Nokií E52. Včetně výborného kalendáře Handy Calendar. Nemluvě o dalších mnoha výhodách co tento „hloupý“ telefon umí a ty „chytré“ ne a asi nikdy (nebo ještě hodně dlouho) umět nebudou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).