True Calendar 8: Další náhrada kalendáře pro Windows Phone 8

Kalendář ve Windows Phone 8 je jednou z často zmiňovaných součástí systému, kterým by rozhodně slušelo přepracování za účelem větší přehlednosti a pohodlnějšího ovládání. Zatím se tak ovšem nestalo, a tak se šance na oslovení zákazníků chopili vývojáři. Po velice povedeném nástroji Chronos Calendar, který se může pochlubit dokonce českým rozhraním a podporou místních svátků, se nyní ve Storu objevil další přírůstek – True Calendar 8.

True Calendar 8 nemůže podobně jako ostatní nástroje tohoto typu kvůli omezením v API stoprocentně využít vestavěný kalendář v systému, proto je pro správnou funkčnost potřeba jej nejdříve propojit přímo s vaším Microsoft účtem. Pokud v něm máte vytvořeno více různých kalendářů, můžete si následně vybrat, které z nich se budou synchronizovat a zobrazovat na živé dlaždici. Ta dokáže zobrazit až pět nadcházejících událostí, aktuální datum a číslo týdne. Osobně mi ale po designové stránce více vyhovuje dlaždice u zmíněného Chronos Calendaru.

  

True Calendar 8 je zatím ve verzi 1.0.0.1, autor ale slibuje další vývoj a nové funkce. Plná verze stojí 31,49 Kč, k dispozici je ale i bezplatný trial, takže si můžete aplikaci určitě alespoň vyzkoušet. Vaše postřehy a názory pak rádi uvítáme v diskuzi pod článkem.

-

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku