Třináct let stará závodní hra Re-Volt se dočkala portu na Android a iOS

Jednou ze skvělých vlastností dnešních smartphonů a tabletů je, že se čas od času dočkáme portu nějaké legendy, nad kterou jsme před mnoha lety trávili hromadu času u počítače nebo herní konzole. Jako příklady můžeme uvést třeba Grand Theft Auto III a Vice City, Maxe Paynea nebo RPG The Bard’s Tale. Do těchto řad nyní vstupuje další klenot v podobě klasických závodů RC autíček jménem Re-Volt Classic, s nímž jsme se kdysi mohli setkat na původním Playstationu, Nintendu 64, Dreamcastu nebo PC. 

K dispozici je 14 tratí, 42 aut, online žebříčky a několik herních módů, jako třeba závod na čas, trénink nebo stunt aréna. Vývojáři z WeeGo Interactive hru samozřejmě optimalizovali pro dotykové ovládání a to v rámci možností poměrně úspěšně. Drobnou vadou na kráse pak může být jen skutečnost, že nejsou podporovány připojitelné gamepady. Tým stojící za vývojem také slibuje, že do budoucna se dočkáme updatů přinášejících nové herní módy a další vylepšení. Cena v Obchodě Play činí 4,50 USD (88,5 Kč), v App Store poté 5,99 USD (119 Kč).

리볼트 스마트폰 버전 홍보 영상

- -

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku