Domů » Bleskovky » Tříletý génius je jedním z nejmladších členů Mensy. Jeho IQ je 142

Tříletý génius je jedním z nejmladších členů Mensy. Jeho IQ je 142

Tříletý Muhammad Haryz Nadzim z britského Durhamu se stal aktuálně nejmladším členem Mensy. To, že nebude obyčejným dítětem, poznali jeho rodiče již v jeho sedmi měsících, kdy pronesl svá první slova.

Rodiče Anira a Mohd jsou oba inženýři, neočekávali však, že jejich potomek začne projevovat známky nebývale vysokého intelektu v tak brzkém věku. Jak pro web metro.co.uk uvedla jeho matka, již v jeslích byl schopný si přečíst do konce některé knížky v angličtině (jeho mateřštinou je přitom malajština).

V jeho dvou letech také zjistili, že si dokáže pamatovat celé příběhy, a tak mu na YouTube vytvořili kanál s názvem Little Haryz, aby jej mohli sledovat další děti a být povzbuzeni. Kromě toho, že je vášnivým čtenářem, prý rodičům rád klade různé otázky a mluví s nadšením o vesmíru a číslech.

MuhammadHaryz
Muhammadovi jsou tři roky a má IQ 142 (autorka fotografie: Nur Anira Asyikin Hashim)

Malý génius byl nyní pozván, aby se stal členem britské Mensy poté, co mu v Stanford-Binetově testu naměřili IQ 142, což jej zařadilo mezi 0,3 % nejinteligentnější populace. Nejmladším členem Mensy v historii se stala v roce 2009 tehdy dvouletá Britka Elise Tan-Robertsová, jíž naměřili IQ kolem 156.

Martin Duchoslav

Diskuze k článku

  1. Jako opravdu :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).