Domů » Bleskovky » Trhu s bezdrátovými sluchátky vládne Apple, Samsungu patří až třetí místo

Trhu s bezdrátovými sluchátky vládne Apple, Samsungu patří až třetí místo

Prodeje smartphonů v posledních letech spíše stagnují, a tak jejich výrobci hledají další druhy produktů, za které by u nich mohli spotřebitelé pravidelně utrácet. Jedním z takových produktů jsou bezdrátová sluchátka, jejichž prodeje jsou na prudkém vzestupu; jen Apple vloni prodal 58,7 milionů sluchátek AirPods, čímž si pro sebe uzmul nadpoloviční tržní podíl. Jak jsou na tom ostatní?

airpods pro 06

Apple, pak dlouho nic, a pak Xiaomi

Druhé místo podle Strategy Analytics patří překvapivě Xiaomi, které na trh dodalo 9,1 milionů sluchátek; o pohádkovém tržním podílu Apple si tak může nechat jen zdát, čínskému výrobci vloni patřilo 8,5% trhu. Samsung na tom byl ještě o trochu hůře, prodal celkem 7,4 milionů sluchátek Galaxy Buds, což s podílem 6,9% stačilo na třetí příčku v žebříčku.

headphones

Samsung se chystá uvést společně se smartphony Galaxy S20 a Galaxy Z Flip novou generaci sluchátek Galaxy Buds, ovšem zdá se, že se nebude jednat o závratný posun kupředu – na spekulovanou funkci aktivního potlačení okolního ruchu nedojde, Samsung pouze u současné generace vylepší zvuk a zvýší výdrž na jedno nabití, údajně až na 12 hodin. Zlepšení má doznat i kvalita hovorů, a to přidáním jednoho mikrofonu na každé ze sluchátek.

buds

Agentura Strategy Analytics předvídá, že globální trh s bezdrátovými sluchátky má svůj hlavní růst ještě před sebou, do roku 2024 má narůst celkem 20× a vygenerovat příjmy přesahující 100 miliard dolarů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).