Domů » Bleskovky » Třetí generace Google Glass přináší 2 GB RAM a nižší spotřebu

Třetí generace Google Glass přináší 2 GB RAM a nižší spotřebu

Chytré brýle Google Glass se dočkaly v pořadí již třetí hardwarové revize, která je dostupná od dnešního dne. Zatímco u druhé verze této drahé hračky pro technologické fajnšmekry šlo spíše kosmetické změny, ta současná přináší vyšší výpočetní výkon. Výrobce na naléhání komunity zvýšil kapacitu operační paměti z jednoho na 2 GB, což se má kladně podepsat na plynulejším chodu aplikací a rychlejších odezvách systému. Google se zároveň pochlubil, že se mu podařilo zapracovat na energetické náročnosti, která je nyní o dvacet procent nižší.

 

Procesor a zbytek komponent zůstal stejný, což mnoho uživatelů příliš nepotěší. Od uvedení Google Glass uplynuly dva roky, což ve světě výpočetních technologií znamená celou věčnost. Vývoj mobilních čipsetů od té doby ušel obrovský kus cesty a proto je na místě otázka, proč se Google nerozhodl pro generační obměnu procesoru, který je z dnešního pohledu již krajně zastaralý.


Další novinkou je aktualizace běhového prostředí, které bude obohaceno o nové karty Google Now a uvedení několika nových aplikací. Ve výsledku se tedy opět nedá hovořit o revoluci či novém produktu, ale spíše se jedná pouze o mírná vylepšení, která mají pomoci k lepšímu uživatelskému zážitku.  


Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin...
Uživatel
Martin...

Musím přiznat, že tenhle článek mě opravdu zaskočil, protože jsem dosud myslel, že google glass jsou zatím ve fázi testování (možná proto, že jsem to dosud nikde a na nikom neviděl) … a ona je očividně na trhu už třetí generace :)

mceza
Uživatel
mceza

Google Glass jsou sice ve fázi testování, ale omezený počet kusů byl uvolněn mezi veřejnost.

Martin...
Uživatel
Martin...

takže jsou skutečně stále jen ve fázi testování – a v rámci tohoto testování, které probíhá už dva roky, vytvořili již třetí generaci těchto brýlí? To je standartní nebo to u těchto brýlí nějak divně vázne (a než se to dotestuje, tak to bude už zastaralé, jak se v článku zmiňují o tom procesoru)?