Toto je Xperia XA3: úzká nudle bez brady, ale s pořádným čelem

Sony na veletrh MWC přiveze několik smartphonů, kromě očekávaného vlajkového modelu XZ4 se dočkáme i několika zařízení z nižších cenových pater, spekuluje se o Xperiích XA3, XA3 Ultra a L3. Minimálně s prvním jmenovaným modelem můžeme počítat, a jak ukazují čerstvě uniklé rendery, bude se jednat o velmi netradiční zařízení.

Xperia XA3: bezbradý dlouhán s vysokým čelem

Sony u Xperie XA3 použije stejně protáhlý displej s poměrem stran 21:9 jako u svého chystaného vlajkového modelu. Panel má mít rozlišení 1 080 × 2 560 pixelů na úhlopříčce zhruba 5,9 palců. Sony nemá v plánu experimentovat s výřezy či otvory, selfie kamerka, reproduktor a senzory budou umístěny v klasickém rámečku nad displejem, rámeček pod displejem však bude miniaturní, stejně jako okraje.

Telefon bude dále vybaven čtečkou otisků prstů uprostřed pravé strany, ostatní klávesy však budou zřejmě umístěny velmi nezvykle – nad čtečkou je patrně zamykací tlačítko, pod ní pak měnič hlasitosti, který zřejmě zastoupí i hardwarovou spoušť fotoaparátu; ta totiž v samostatné podobě vidět není.

Podle spekulací má Xperii XA3 pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 660 ve spolupráci se 4 GB RAM, pro ukládání dat poslouží 64GB úložiště. Akumulátor v těle zařízení má mít kapacitu 3 500 mAh, rozlišení duálního fotoaparátu má na zádech má být 23 + 8 Mpx. Xperia XA3 dorazí minimálně ve čtyřech barvách – stříbrné, černé, modré a růžové.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku