Domů » Bleskovky » Redmi Go: absolutní základ s ořezaným Androidem představen

Redmi Go: absolutní základ s ořezaným Androidem představen

Jsou to terpve dva týdny, co značka Redmi, která se marketingově oddělila od společnosti Xiaomi, představila smartphone Redmi Note 7 a už přichází s novým telefonem. Jmenuje se Redmi Go a představuje absolutní základ, co můžete ve světě smartphonů dostat.

Kompaktní telefon ze staré školy

Na dnešní dobu se jedná o velice kompaktní telefon starého formátu, jeho pětipalcový displej má poměr stran 16:9 při rozlišení 720 × 1 280 pixelů, což znamená jemnost těsně pod 300 ppi. Displej obepínají poněkud široké rámečky, ten spodní alespoň vyplňují  senzorická tlačítka pro ovládání systému.

Selfie kamerka nad displejem má rozlišení 5 Mpx, hlavní jednočočkový fotoaparát v levém horním rohu zad disponuje rozlišením 8 Mpx. Čtečku otisků byste na telefonu hledali marně, díky plastovému tělu zařízení váží pouhých 137 gramů.

Slabší výbavu zachraňuje ořezaný Android

Redmi Go běží pod taktovkou čipsetu Qualcomm Snapdragon 425, ovšem uživatel si nebude moci příliš vyskakovat kvůli nízké kapacitě operační paměti 1 GB. Vnitřní úložiště také není nijak velkorysé, základních 8 GB naštěstí lze rozšířit paměťovou kartou. Android Go (bohužel pouze ve verzi Oreo) je naštěstí pro běh na takto slabém hardwaru optimalizován.

Bezdrátovou konektivitu zajišťuje Wi-Fi, Bluetooth i LTE, energii pak dodává baterie s kapacitou 3 000 mAh. K nabíjení slouží microUSB konektor, který na těle telefonu doprovází sluchátkový jack.

Cena a dostupnost

Redmi Go se v těchto dnech začíná prodávat v Indii, v únoru půjde do prodeje i v Evropě, byť přesné datum není zatím známé. Cena telefonu je stanovena na 80 EUR (asi 2 tisíce korun), do prodeje půjde v modré a černé barvě.

Hardwarové parametry Redmi Go
Systém: Android 8.1
Rozměry: 140,4 x 70,1 x 8,4 mm, Hmotnost: 137 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 425, quad-core 1,4 GHz Cortex-A53
RAM: 1 GB, Interní paměť: 8 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5", HD, 720 × 1280 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 5 Mpx, f/2.2
Bluetooth: 4.1, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, NFC:
, GPS:
, Konektor: microUSB
Baterie: 3000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).