Cena:

TomTom uvolnil navigační software pro zařízení s Androidem

Dnes v dopoledních hodinách se na Google Play objevila dlouho (možná až přiliš dlouho) očekávaná navigace TomTom pro Android. TomTom velmi dlouho váhal s vydáním verze pro Android a tak si už z koláče tržního podílu vydatně ukously jiné navigace. Otázkou tedy bude, jak se TomTomu podaří kvalitou a cenovou politikou navigace přesvědčit majitelé strojů s Androidem ke koupi či výměně za jejich stávající navigaci.

  

TomTom vydal několik balíčků, segmentovaných dle geografické polohy zemí a za tyto balíčky chce nemálo peněz, obzvláště pak za celou Evropu (1 540 Kč). Jako jistou nevýhodou hned při instalaci rovněž vidím, že si (na rozdíl od Navigonu a jeho správy mapových podkladů MyMaps) nelze předem k instalaci vybrat pouze některé země a omezit tak jednak dobu stahování, ale i ušetřit místo v paměti telefonu. Stahuje se tak celý balík, což je v případě zakoupení map celé Evropy 3,31 GB. To jsem ještě zvědav, kam se to nainstaluje, doufám tedy, že si aplikace všimne (a má vývojáři povoleno), že má v mém případě k dispozici externí microSD kartu a mapové podklady uloží tam. Pokud ne, tak by to pro majitele telefonů s interní paměti 16GB a bez externí karty (bez možnosti ji vložit) mohlo býti nestravitelné sousto. Kromě verze s mapami celé Evropy jsou k dispozici ještě další varianty, které najdete po kliknutí na tlačítko Google Play.

-

Drobnou vadou na kráse je seznam podporovaných zařízení, který je zatím hodně stručný. Nefunguje ani na Samsungu Galaxy S III či HTC One X, což není od výrobce příliš dobrá vizitka.

Zpráva byla odeslána prostřednictvím formuláře pro uživatelské bleskovky.
Pojďte s námi tvořit SmartManii a zapojte se také.

Autor článku
hewlett