TOPlist

Tohle je nový HomePod 2. Vypadá stejně, umí ale zvýšit bezpečnost vašeho domova

apple homepod 2
  • Apple dnes představil 2. generaci svého chytrého reproduktoru HomePod
  • K novinkám patří funkce rozpoznání zvuků nebo výkonnější čip S7

Po včerejší úspěšné premiéře MacBooků Pro a Macu mini se Apple rozhodl v novinkách pokračovat i dnes. V tichosti, formou tiskové zprávy, představil 2. generaci chytrého reproduktoru HomePod, který v jeho portfoliu nahradil model z roku 2018, který byl jablečnou prvotinou v této oblasti.

Novinkami HomePod 2 zrovna nesrší. Apple spíše ubíral: ze 7 speciálních výškových reproduktorů (tzv. tweeterů) jich zbylo 5, sadu o 6 mikrofonech nahrazují 4. Výrobce ale uvádí, že vylepšil basový woofer a 20mm měnič. Sluší se také podotknout, že celé zařízení pohání nový čip S7.

Důležité novum je také funkce rozpoznání zvuků. HomePod neustále poslouchá a když zaznamená požár, štěkot psa, pláč dítěte nebo třeba zvuk kouřového alarmu, okamžitě vám pošle upozornění, i když třeba nejste doma. Apple však varuje, že tato funkce nebude dostupná hned, nýbrž dorazí později ve formě bezplatné aktualizace.

https://youtu.be/oMf_i1YBuMk

Nechybí ani kompatibilita se standardem Matter, díky čemuž můžete přes hlasovou asistentku Siri ovládat svou chytrou domácnost. HomePod 2 má rovněž integrovaný teploměr a snímač vlhkosti vzduchu.

Apple v Česku své HomePody oficiální cestou neprodává. Nová generace tedy nemá českou cenu ani dostupnost – pokud se do ČR dostane, bude to opět v rámci neoficiální distribuce. HomePod 2 je nabízen v USA, Kanadě, Velké Británii, Německu a dalších 17 zemích světa, ostrý prodej začíná 3. února. Třeba zrovna v Německu vyjde na nemalých 349 eur, tedy asi 8 400 Kč včetně DPH. V nabídce dále zůstává i HomePod mini za zhruba 2 600 Kč.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku