TOPlist

Ikea mezi průkopníky chytré domácnosti. Nový hub podporuje standard Matter

ikea dirigera hub

Ikea už dávno není jen synonymem pro levný designový nábytek a legendární masové kuličky. Švédové v posledních letech čím dál tím více šlapou také do chytré domácnosti, ať už formou spolupráce s americkou firmou Sonos, či prostřednictvím vlastních produktů, jako jsou chytré žárovky nebo žaluzie.

Nyní nábytkářský kolos přichází s novou bránou Dirigera. Ta není jen tak ledajaká, neboť podporuje nový standard Matter, který má za cíl sjednotit celou řadu standardů, zajistit plynulou a pohodlnou komunikaci zařízení různých značek a k jejímu využívání se zavázali i takoví giganti, jako jsou Amazon, Apple, Google či Samsung. Naplno se má začít Matter prosazovat už letos a Ikea rozhodně nechce zůstat pozadu.Amazon Google Echo Dot Alexa Home Mini recenzeNepřehlédněte

Jednotný standard chytré domácnosti odložen. Matter má dorazit až příští rok

Dirigera je aktualizací již existující brány Trådfri a kromě podpory jednotného standardu přináší například větší možnosti přizpůsobení, širší nabídku různých scénářů a přednastavených funkcí pro chytrá zařízení. Nová brána (společně s vylepšenou aplikací Ikea pro chytrou domácnost) se dostane do prodeje v říjnu letošního roku, přičemž oficiální spuštění standardu Matter je taktéž naplánováno na podzim.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku