Ikea mezi průkopníky chytré domácnosti. Nový hub podporuje standard Matter

ikea dirigera hub

Ikea už dávno není jen synonymem pro levný designový nábytek a legendární masové kuličky. Švédové v posledních letech čím dál tím více šlapou také do chytré domácnosti, ať už formou spolupráce s americkou firmou Sonos, či prostřednictvím vlastních produktů, jako jsou chytré žárovky nebo žaluzie.

Nyní nábytkářský kolos přichází s novou bránou Dirigera. Ta není jen tak ledajaká, neboť podporuje nový standard Matter, který má za cíl sjednotit celou řadu standardů, zajistit plynulou a pohodlnou komunikaci zařízení různých značek a k jejímu využívání se zavázali i takoví giganti, jako jsou Amazon, Apple, Google či Samsung. Naplno se má začít Matter prosazovat už letos a Ikea rozhodně nechce zůstat pozadu.Amazon Google Echo Dot Alexa Home Mini recenzeNepřehlédněte

Jednotný standard chytré domácnosti odložen. Matter má dorazit až příští rok

Dirigera je aktualizací již existující brány Trådfri a kromě podpory jednotného standardu přináší například větší možnosti přizpůsobení, širší nabídku různých scénářů a přednastavených funkcí pro chytrá zařízení. Nová brána (společně s vylepšenou aplikací Ikea pro chytrou domácnost) se dostane do prodeje v říjnu letošního roku, přičemž oficiální spuštění standardu Matter je taktéž naplánováno na podzim.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku