TOPlist

Nový Mac mini s čipem M2 míří do prodeje, cena vám udělá radost

Počítač Apple Mac mini s procesorem Apple M2
  • Kromě nových MacBooků Pro představil Apple také vylepšený Mac mini
  • Hlavní výhodou malého stolního počítače je čipset M2 či M2 Pro
  • Cena oproti verzi z roku 2020 spadla na 17 490 Kč

O osvěženém Macu mini se spekulovalo celkem dlouho. Konspirátory však Apple potěšil jen napůl. Novinka má výkonnější střeva, avšak třeba design zůstal beze změn.

Prim u Macu mini pro modelový rok 2023 hraje čipová sada. K dispozici je verze s 8jádrovým procesorem Apple M2, popřípadě s výkonnějším 10jádrovým řešením Apple M2 Pro. Jiné změny výrobce neučinil. Zařízení tak disponuje HDMI portem, dvěma USB-A, 3,5mm audio jackem, Ethernetem a také dvěma či čtyřmi (v závislosti na zvolené konfiguraci) USB-C porty s podporou protokolu Thunderbolt 4.

Dobrou zprávou však je, že právě představený Mac mini je podstatně levnější než jeho předchůdce. Základ má 8jádrovou „em dvojku“, 10jádrovou grafiku, 8 GB RAM, 256GB SSD úložiště a dvojici portů Thunderbolt 4, přičemž stojí 17 490 Kč. V listopadu 2020 stála stejná konfigurace s „em jedničkou“ necelých 22 tisíc korun.Počítač MacBook Pro s pootevřeným víkemNepřehlédněte

Nejvýkonnější notebook na světě? MacBook Pro s čipem M2 Pro Max zvládne až 96 GB sdílené paměti

K dispozici je pak ještě vyšší paměťová verze s 512GB SSD za 23 490 Kč. Nejvyšší varianta s čipsetem M2 Pro, 512GB SSD a čtyřmi porty Thunderbolt 4 vyjde na 37 990 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny včetně daně a ostrý prodej startuje příští úterý 24. ledna. Předobjednat si je můžete na e-shopu našeho partnera MP.cz.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku